Zoznámte sa s príznakmi a príčinami rakoviny hrubého čreva, môžete jej zabrániť skôr, než bude príliš neskoro

Rakovina je tvorba nádorov v takmer ľubovoľnej časti tela, ktoré majú tendenciu rásť a výrazne zhoršujú zdravie až do bodu smrti. Toto je jedna z ochorení, ktorá každoročne zničí viac životov, pretože nemá žiadnu liečbu.

Jedným z najbežnejších je rakovina čreva alebo rakovina hrubého čreva. Ak postihuje oblasť hrubého čreva, môže sa dostať do iných orgánov.

To je zvyčajne tvorené zvykom jesť, jesť tučné potraviny v nadbytku a trpia dlhú dobu zápchy.

Tento nádor sa môže rozšíriť medzi tenkým črevom, hrubým črevom, konečníkom a v najťažších prípadoch ovplyvňuje žalúdok.

To znemožňuje človeku konzumovať nejaké jedlo a nebude ho schopné stráviť. Z tohto dôvodu a viac je táto rakovina extrémne nebezpečná, učenie sa z nej vám môže pomôcť predchádzať alebo liečiť ju skoro.

Zoznámte sa s príznakmi a príčinami rakoviny hrubého čreva, môžete to zabrániť skôr, než bude príliš neskoro

Tento typ rakoviny, podobne ako mnoho iných, je dedičný alebo aspoň ste viac náchylní ak v klinickej histórii vašej rodiny niekto už trpel.

Vznikajú tiež ako dôsledok črevných polypov alebo zápalov spôsobených nadbytkom toxínov, zápcha a zlé trávenie.

Jedlá bohaté na tuky a bez vlákien zvyšuje riziko tohto ochorenia, ba dokonca súvisí s niektorými zlozvykmi, ako je fajčenie alebo nadmerná konzumácia alkoholu.

Zistenie najčastejších príznakov tejto choroby vám môže pomôcť urobiť diagnózu a odstrániť nádor skôr, než bude príliš neskoro.

Ak chcete byť ostražitý, mali by ste zvážiť tieto znaky:

  • Zápcha.
  • Bolesť brucha alebo konečníka.
  • Krvácanie do stolice.
  • Chudokrvnosť.

Pre najpokročilejšiu fázu:

  • Rýchlo stratíte hmotnosť.
  • Únava.
  • Dýchavičnosť.

Na diagnostikovanie má lekár niekoľko možností. Najbežnejšie sú kolonoskopia, test stolice alebo rektosigmoidoskopia. Prvý z nich bol však najpresnejší.

Keď zistíte túto chorobu už v počiatočnom štádiu, máte takmer úplnú istotu absolútneho zotavenia, avšak v priebehu jej postupu sa možnosť znižuje.

Ak rakovina metastázuje, možnosť prežitia sa stáva takmer nulovou, a tak zdôrazňujeme, že sa pred lekárom pred akýmkoľvek varovným signálom.

Neexistuje absolútna liečba, avšak existujú tri spôsoby, ako znížiť alebo odstrániť nádor, pričom každý je invazívnejší ako predchádzajúci.

Toto sú:

Chirurgia: ak sa nádor dá odstrániť včas, vyhnite sa metastáze a šance na prežitie sú veľmi vysoké.

Rádioterapia: ak je nádor rektálny alebo análny, rakovina je vystavená ionizujúcemu žiareniu, aby dokončila vylučovanie rakovinových buniek z postihnutej oblasti.

Chemoterapia: najbežnejšia a najnebezpečnejšia liečba súčasne sa aplikuje vtedy, keď je rakovina v pokročilom štádiu a spočíva v zabíjaní buniek na zníženie alebo elimináciu tvorby nádoru. Hoci je účinná, oslabuje telo a úplne neodstráni rakovinu.

Začnite dnes, aby ste zlepšili vašu kvalitu života a v prípade potreby zmenili svoje návyky. Rakovina nie je hra.

Nezabudnite zdieľať tieto informácie so svojimi známymi, aby ste im pomohli spoznať túto chorobu.

ZDROJ:recetasencasa.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>