Zoznámte sa s nebezpečenstvom obezity v brušnej dutine a venujte mu pozornosť

Obezita je zlé pre vaše zdravie, ale nadbytočný tuk v bruchu je horší. Okrem toho, že ste nútení kupovať veľké nohavice, môže to vážne ovplyvniť vaše zdravie spôsobmi, ktoré si nemusíte uvedomiť.

Akumulácia tuku v brušnej dutine, nazývanej aj viscerálny tuk, sa týka tuku obklopujúceho pečeň a ďalšie orgány v bruchu.

Mnoho ľudí, najmä tých, ktorí majú jabloňovú štruktúru alebo hruškovité telo, majú vypuklé brucho v dôsledku nahromadenia prebytočného tuku v tejto oblasti.

Nebezpečenstvo brušnej obezity

Tuk sa nehromadí v žalúdku cez noc. V skutočnosti existuje veľa vecí, ktoré spôsobujú nahromadenie tuku v brušnej oblasti.

Použitie veľkého množstva potravín a nápojov bohatých na cukor a fruktózu môže zväčšiť váš pás.

Vysoký príjem alkoholu môže viesť k tuku v brušnej dutine, ako aj zápalu, ochorenia pečene a iných zdravotných problémov.

Pravidelné používanie trans-tukov môže viesť k tomuto problému, ako aj k zápalu, inzulínovej rezistencii, srdcovým chorobám a iným ochoreniam.

Sedavý životný štýl je ďalšou hlavnou príčinou nahromadenia tuku v brušnej oblasti.

Strava s nízkym obsahom bielkovín môže tiež spôsobiť hromadenie tuku v brušnej dutine.

Nerovnováha črevných baktérií zvyšuje riziko akumulácie tuku.

Príliš veľa stresu v živote vedie k zvýšeniu hormónu kortizolu, čo zase spôsobuje zvýšenie abdominálneho tuku.

Nedostatok spánku môže viesť k zvýšeniu telesnej hmotnosti.

Tu sú niektoré zo skrytých nebezpečenstiev abdominálnej obezity

1. Diabetes

Akumulácia tuku zvyšuje pravdepodobnosť vzniku cukrovky. V skutočnosti, ak vaše telo ukladá tuk hlavne v bruchu, vaše riziko diabetu 2. typu je väčšie ako v prípade, ak vaše telo ukladá tuky inde, napríklad v bokoch.

2. Kardiovaskulárne ochorenie

Akumulácia nadbytočného tuku v okolí brucha, bez ohľadu na celkovú hmotnosť, môže významne ovplyvniť vaše riziko vzniku srdcových ochorení. Tuk v bruchu vedie k vysokým hladinám triglyceridov a nízkej hladine lipoproteínov s vysokou hustotou (HDL alebo „dobrý“ cholesterol).

Okrem toho bol zvýšený obvod pásu spojený s významným zvýšením úmrtnosti na kardiovaskulárne ochorenie, dokonca u žien s normálnou hmotnosťou.

3. Vysoký krvný tlak

Prítomnosť extra kilogramu tuku v brušnej dutine je spojená s vyšším rizikom vysokého krvného tlaku ako s podkožným tukom.

Štúdia vedená výskumnými pracovníkmi lekárskej akadémie v Gruzínsku v roku 2003 uvádza, že obezita môže zvyšovať krvný tlak skôr zvyšovaním objemu než zužovaním.

V štúdii v roku 2014, uverejnenej v časopise Journal of American College of Cardiology, vedci zistili, že ľudia s vysokou hladinou tuku v brušnej dutine a okolo brušných orgánov sú oveľa väčšia pravdepodobnosť vzniku vysokého krvného tlaku, bez ohľadu na celkové množstvo tuku. Je to preto, lebo brušný tuk interferuje s funkciou obličiek.

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>