Zničte kurie oká, bradavice, kožné výrastky a vekové škvrny na svojom tele úplne prirodzene

Koža je jednou z najcitlivejších vecí nášho tela a je priamo vystavená vonkajším faktorom. Expozícia na slnku, znečistenie a vietor sú niektoré z faktorov, ktoré ovplyvňujú vzhľad a zdravie pokožky.

Okrem týchto prírodných rizikových faktorov pri kožných problémoch používame denne každodenné chemické výrobky na starostlivosť o pokožku, čo ovplyvňuje ich vlhkosť a elasticitu. Niektoré z nich sú komerčné telové mlieka, mydlá, krémy, sprchové gély a parfumy, ktoré používate po celú dobu.

Niekedy by to mohli byť gény, ktoré spôsobujú, že vaša pleť je náchylná k problémom. Môžu to byť aj zdravotné stavy, ako je narušená hormonálna rovnováha alebo nezdravá strava. Najčastejšími problémami s kožou sú kožné vyrážky, upchaté póry, bradavice a mozole.

Namiesto skúšania a experimentovania s rôznymi komerčnými produktmi môžete liečiť existujúci zdravotný problém a zlepšiť stav Vašej pokožky prírodnými riešeniami.

 

Tu sú najlepšie prírodné zložky, ktoré vám pomôžu liečiť kožné problémy a získať pokožku, ktorú si prajete.

Prírodné riešenia pre bradavice

Najčastejším dôvodom vzniku bradavíc je HPV. Tieto sliznice alebo malé hrbole sa zvyčajne ošetrujú zmrazením alebo kyselinou salicylovou. Môžete však použiť tieto prísady na ich prirodzené odstránenie.

 • Med– do postihnutej oblasti použite nejaký med pred spaním a zakryte obväzom. Robte to, kým neuvidíte vylepšenia.
 • Banán– akonáhle budete jesť banán, neodhoďte kôru. Používajte ju tri týždne za sebou na potieranie bradavíc.
 • Jablkový muštový ocot– na bradavicu naneste jablkový mušt namočený na bavlne. Na zabezpečenie použite obväz a nechajte ho cez noc. Nasledujúce ráno nahraďte novú bavlnenú podložku.
 • Cesnak– rozdrviť niekoľko cesnakových strúčikov a trieť ich na bradavice. Znova použite obväz na jeho zakrytie a nechajte ju zostať cez noc. Urobte to dva týždne a uvidíte drastické vylepšenia.

Kožné výrastky

Tieto kožné výrastky sa zvyčajne objavujú okolo krku, očných viečok, podpažu, hornej časti hrudníka a iných oblastiach, kde koža trie na pokožku. Tu je postup, ako ich odstrániť prirodzene.

 • Zázvor –  nakrájajte kúsok zázvoru a trite ho na kožu asi 7 minút denne. Opakujte to každý deň dva týždne.
 • Olej z čajovníka– namočte vankúšik v roztoku vody a niekoľko kvapiek oleja z čajovníka. Potom ho zaistite obväzom. Môžete to urobiť niekoľkokrát denne až na jeden mesiac.
 • Jablkový jačmeň – dajte na kožu kúsok bavlnenej gule nasiaknutou v jablčnom octe. Nechajte to stáť, kým sa neztmavne a kožný výrastok sa nakoniec spadne.
 • Ricínový olej a sóda na pečenie – zmiešajte ingrediencie tak, aby ste vytvorili pastu a rozotrite ju na kožný výrastok. Použite obväz na jej zaistenie a nechajte ho 2 dni.

Zanesené póry

Vaše póry sa môžu upchávať kvôli nahromadeniu oleja, čo vyzerá nerovnomerne. Takže, ako sa s nimi zaobchádzať.

 • Naparovanie– položte tvár nad hrniec s horúcou vodou a zostaňte tam 10-15 minút. Nezabudnite však umyť ju pred začiatkom studenou vodou. Po desiatich minútach opláchnite znovu, ale tentokrát teplou vodou. Potom môžete použiť  jablkový ocot na čistenie nadbytočných trosiek.
 • Zmiešajte cukor a citrónovú šťavu a rozotrite ju na postihnuté miesto pomocou žinky z organickej bavlny pomocou kruhového pohybu. Potom umyte tvár teplou vodou.

Vekové škvrny

Medzi najčastejšie príčiny vekových škvŕn alebo tmavých škvŕn patrí starnutie pečene a slnka. Obvykle sa vyskytujú na tvári, predlaktiach a rukách.

 • Lemon– trieť bavlnenú guľu namočenú v citrónovej šťave a potierať miesto dvakrát denne.
 • Aloe Vera gél– vložte nejaký gél na vekové miesto a nechajte ho 30 minút pred umývaním.
 • Chren– pridajte ho do trochy jablčného octu a naneste ho na vekovú škvrnu.
 • Cibuľa– Vyčistite oblasť pokožky zmiešanou cibuľou alebo cibuľovou šťavou a nechajte ju ostať desať minút, kým ju vypláchnete. Robte to každý deň, kým vekové škvrny nezmizú.

Zdroj: sundaystoryes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>