Zmiešajte cesnak s mliekom. Vznikne z toho silný prírodný domáci liek na srdce, dýchacie ťažkosti, rovnako ako na nespavosť a ďalšie neduhy

Kto počuje slovo mlieko, každý si vybaví tekutinu určenú na prípravu kakaa, do kávy, alebo len tak na pitie. Keď ide o cesnak, tak sa zase hovorí o doplnku do placiek, na hrianky, alebo lahôdke k pečenému mäsu. Nutné však povedať, že je dobré pozrieť sa na tieto dve ingrediencie aj v súvislosti s tým, že je spojíte dokopy. Zrazu vytvoríte domáce, silný a tiež veľmi účinný liek na celý rad zdravotných problémov. Pozrite sa s nami na to, k čomu vám príde vhod.

Prečo práve táto kombinácia?

Dôvody sú jasné. Je to hlavne sila cesnaku, ktorý je známy primárne ako prírodné antibiotikum a tiež liek na rad problémov. Jeho hlavným kladom sú antioxidačné, rovnako ako antibakteriálne vlastnosti, ale aj sila v iných oblastiach. V ľudovom liečiteľstve mal a vždy bude mať svoje miesto. A mlieko je zase pomocníkom v tom, ako zvládnuť konzumácii tejto silnej a aromatické suroviny úplne bez problémov. A tiež ako telu dodať rad dôležitých látok, ktoré prospejú treba tráviacemu traktu, črevám, ale aj ďalším častiam vášho tela. Zmiešaním tak vytvoríte malý zázrak, ktorý vášmu zdraviu prospeje viac než dosť.

Postup:

Zaujíma vás, ako si domáci liek z cesnaku a mlieka pripraviť? Pozrite sa s nami na presný recept, ktorý vám v tom pomôže. Dve hlavné suroviny sú jasné. Nie je ale jasno to, koľko ich potrebujete, rovnako ako nie je jasno ani to, čím ich budete musieť doplniť. Keď sa pozrieme na súpis surovín, tu sú:

 • 750 mililitrov mlieka
 • 15 strúčikov cesnaku
 • 5 lyžičiek cukru
 • 300 ml vody

Nič viac k vytvoreniu daného zázraku potrebovať nebudete. Navyše poteší, že dané suroviny má väčšina ľudí bez problémov doma a tak nie je nutné v prípade, že vám nie je dobre, chodiť do mesta na nákup do konkrétnych obchodov.

Príprava:

Najprv je potrebné začať mliekom, ktoré nalejete do hrnca a začnete ho zahrievať. A to až k bodu varu, kedy je na mieste znížiť teplotu, aby vám mlieko takzvane neutieklo. Keď má požadovanú teplotu, pridáte do neho cesnak. Ten pred tým rozpoľte alebo rozštvrťte, vďaka čomu sa rozšíri plocha, z ktorej sa budú jednotlivé účinné látky do mlieka uvoľňovať. V tej chvíli k nemu pridáte tiež vodu.

Teraz nastáva tá najťažšia časť, ktorá je založená na tom, že mlieko budete pomaly a tiež dlhšiu dobu variť. Vašou snahou je zredukovať jeho množstvo približne o 1/3, ideálne však o celú jednu polovicu. Teda na polku celého množstva. Akonáhle je hotovo, už stačí pridať cukor, ktorým zmes prisladíme a tá bude oveľa lepšie na konzum.

Konzumácia za tepla

Keď je mlieko s cesnakom hotovo, môžete stiahnuť plameň a nechať zmes chladnúť. Nie úplne, pretože ideálne je, keď ju budete konzumovať ešte teplú alebo vlažnú. Konzumácia je jednoduchá, pretože si stačí naberačkou nabrať do pohára a tú následne vypiť. A prečo to robiť, najlepšie potom každý deň? Pozrite sa s nami na zoznam zdravotných problémov, na ktoré tento zázrak veľmi dobre zaberá.

Od akých problémov vám pomôže?

Zdá sa to ako recept jednoduchý, čo potvrdzuje samotná príprava. Aj napriek tomu je však unikátny v tom, nakoľko dokáže byť tento recept silný a ako dobre dokáže pomôcť od rôznych zdravotných problémov. A akého konkrétneho rázu môžu byť? Na to sa poďte pozrieť spoločne s nami.

 • Zápal pľúc – Pomerne zákerná choroba, ktorá samozrejme vyžaduje pomoc lekára a medikamentov. Cesnak s mliekom však odporučíme ako doplnok liečby, ktoré vašim pľúcam výrazne pomôže.
 • Astma – Dýchacie ťažkosti, ktoré začína trápiť čoraz väčšie percento súčasnej populácie. Ak nechcete využívať klasické medikamenty, skúste konzumovať tento silný a účinný nápoj každá deň-
 • Kašeľ – Aj tu hovoríme o problémoch s pľúcami a tiež dýchaním. A aj tu je pomoc spolu jasná. Keď máte problémy, pite daný nápoj aj niekoľkokrát denne.
 • Žltačka – Jedna z chorôb, kde sa bez asistencie lekára tiež nedokážete obísť. Vďaka sile cesnaku však môžete skrátiť liečbu a pomôcť telu aj liekom v tom, aby boli toxíny eliminované oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.
 • Problémy so srdcom – Vďaka tomu, že znížite hladinu cholesterolu, tak eliminujete aj riziká spojené s problémami, ktoré sa týkajú najdôležitejšieho svalu na tele.
 • Vysoký cholesterol – Ako zaznelo už u samotného srdca. Kto má vysoký cholesterol, tomu ho pomôže tento nápoj znížiť. Na najbližších kontrolách už nemusíte byť ani v rizikovej skupine.
 • Nespavosť – Zle sa vám spí? Ak áno, dajte si pred spaním pohár cesnakového mlieka. Uvidíte, že nielen zaspíte bez problémov, ale tiež si môžete byť istí dokonalým odpočinkom.
 • Artritída – Prejavuje sa hlavne v neskoršom veku, a to primárne bolesťami. Pravidelná konzumácia tohto nápoja dodá vášmu telu vápnik, ktorý vám pomôže s riešením.
 • Trávenie – Bolesti, zlá funkcia čriev a ďalšie komplikácie. To všetko dokážete vyriešiť, keď si dáte mlieko spoločne s cesnakom. Pite každý deň a uvidíte, že všetko bude fungovať tak ako by malo.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>