Zlé správy pre otcov: deti by mali spávať na posteli pri svojej matke až do tretieho veku, pretože je to dobré pre ich srdcia

Pravdepodobne ste si všimli, že každý má iný názor, pokiaľ ide o rodičovstvo. To je však opodstatnené, najmä pre tých, ktorí sú samotní rodičia.

Čo však s kontroverznejšími témami? Existujú veci, ktoré by sa mali alebo nemali robiť? Jednou z nich je najnovšia rada pediatra, ktorá naznačuje, že deti by mali spať so svojimi matkami až do veku troch rokov.

Kontroverzné poradenstvo pochádza od detského lekára, ktorý zistil, že dvojdňové deti, ktoré boli umiestnené v detských postieľkách, spali menej dobre ako tie, ktoré spali pri matke.

Ich srdcia boli tiež pod väčším stresom, tvrdili.

Dr Nils Bergman z Univerzity v Kapskom Meste v Južnej Afrike hovorí, že pre optimálny vývoj by mali novorodenci spať na hrudi svojej matky počas prvých niekoľkých týždňov.

Potom by mali zostať v matkinej posteli až do veku troch alebo dokonca štyroch rokov.

Spanie s matkou je bezpečné

Kým niektoré štúdie spájajú spoločné spanie mamy s vyšším rizikom náhleho úmrtia novorodencov (SIDS), Bergman tvrdí: „Keď sú deti usmrtené, nie je to preto, že ich matka je prítomná. Je to kvôli iným veciam: jedovaté výpary, cigarety, alkohol, veľké vankúše a nebezpečné hračky. „

Šestnásť detí bolo sledovaných, kým spali na hrudi svojej matky a na postieľke pri posteli. Monitorovanie ukázalo, že srdce dieťaťa je pod trojnásobným stresom, keď spali samé.

Lepšie s mamičkou: Štúdia zistila, že kvalita spánku, ktorú mali deti v detskej postieľke, bola oveľa horšia.

Uskutočnenie tohto prechodu je považované za kľúčové pre normálny vývoj mozgu.

Štúdie spojili kombináciu stresu a nedostatku spánku s problémami správania v dospievajúcich rokoch.

Doktor Bergman povedal, že zmeny mozgu vyvolané stresovými hormónmi môžu sťažiť neskoršie vytváranie vzťahov, čo vedie k problémom, ako je promiskuita.

ZDROJ:.dailymail.co.uk/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>