Zlá správa pre fanúšikov Coca-Coly, radšej si nalejte pohár vínka

Vedci majú stále niečo nové. Neustále ukladajú nové témy na zamyslenie. Za posledný mesiac sa objavili naraz dve zaujímavé štúdie o populárnych nápojoch.

Po prvé, o víne.

Výskumníci na dvoch fínskych univerzitách tvrdia, že až tretina fľaše vína (dve malé poháre), ktorá sa denne opiera o jedlo, vedie k pozitívnejšiemu pohľadu na život a menej chorôb. Pamätajte na stredomorské krajiny, v kultúre ktorých víno je typickým prvkom dobrej večere – žijú niektorí z najdlhšie na svete.

Fínski vedci analyzovali zdravotné ukazovatele 2 600 ľudí vo veku 18 až 69 rokov, ktorí počas večera pravidelne pijú malé víno. Ukázali najlepšie ukazovatele zdravia, osobnej účinnosti a odolnosti voči stresu, než tí, ktorí nepijú víno. Najdôležitejšie však je, že tento výsledok sa dosiahne iba v prípade, keď je víno súčasťou príjmu potravy. Ak práve pijete víno, a nejete, potom nie sú prínosy tohto nápoja pozorované.

A teraz nie je veľmi dobrá správa pre fanúšikov Coca-Coly. Spoločnosť ASAP Science modelovala, čo sa stane s osobou, ktorá namiesto vody pije colu. A rozpadajúce sa zuby je len jedným z mála problémov, ktoré ovplyvnia takúto osobu. Okrem toho denná spotreba coly vedie k predčasnému starnutiu, nadváhe, kalórií (za týždeň dostanete 5432 CAL), srdcové choroby, cukrovku. A ďalší portál hlási na jednu osobu, ktorá má 16 rokov  pila len kolu, a vo veku 31, bol hospitalizovaný, pretože bol blízko smrti.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>