Zistite problémy so štítnou žľazou v počiatočnom štádiu ochorenia, otestujte sa na tieto príznaky

Vo väčšine prípadov, ak cítime, nie je moc dobre, nájdeme ospravedlnenie: „Len som unavená“.

Niekedy to naozaj je. Ale častejšie, než očakávame, akékoľvek nevinné ochorenia môžu naznačovať vážne zdravotné problémy.

Preto je také dôležité venovať pozornosť signálom vášho tela. Zvlášť na signály prichádzajúce z našej štítnej žľazy.

Je to taká malá žľaza v krku, ktorá je zodpovedná za produkciu špeciálneho hormónu, ktorý reguluje metabolizmus, teplotu a pulz. Ak sa vyskytuje v chybnom stave, zvyčajne to spôsobuje jeden z dvoch problémov: buď sa železo stane hyperaktívnym a produkuje príliš veľa z tohto hormónu, alebo naopak, funguje pomaly a my zažívame jeho nedostatok.

Ak chcete zistiť problémy so štítnou žľazou v počiatočnom štádiu ochorenia, otestujte sa na tieto príznaky.

Ako vyzerá štítna žľaza?

Nachádza sa v prednej časti krku a pripomína motýľ v tvare. Na tomto obrázku je zvýraznená v tehlovom odtieni. Je ťažké uveriť, že takéto malé telo môže mať taký vplyv, či nie?

Ak produkuje príliš veľa svojho hormónu, vyvinie sa hypotyreóza. Ak ho produkuje v nedostatočnom množstve, vyvinie sa hypotyreóza.

Symptóm č. 1: Smútok alebo depresia

V klinike Mayo zistili, že štítna žľaza najviac priamo ovplyvňuje vašu náladu. Ak je pomalý, hladina serotonínu v mozgu prudko klesá. A máte pocit depresie a apatie.

Na druhej strane, ak je žľaza príliš aktívna, stane sa príčinou nepokoja, úzkosti, úzkosti a podráždenosti.

Symptóm č. 2: Zápcha

Ak trpíte zápchou, príčinou môže byť aj porucha štítnej žľazy. Faktom je, že akékoľvek poruchy uvoľňovania jeho hormónu vedú k spomaleniu trávenia.

„Jedná sa o jeden z troch najčastejších príznakov hypotyreózy.

Symptóm č. 3: Príliš veľa spíte

Všetci máme obdobia, keď je neuveriteľne ťažké, aby sme sa z rána dostali z postele. Ale ak ste jednoducho neprijateľní, potom, je to dôležitý znak abnormalít štítnej žľazy.

Faktom je, že keď nie je dostatočne aktívny, váš metabolizmus sa spomaľuje. A cítite sa ospalý počas celého dňa.

Symptóm č. 4: Strata vlasov a suchá pokožka

Často sa svrbí koža? A nielen v zime? Ak áno, mohlo by to byť symptómom hypotyreózy. Je to spôsobené spomalením metabolizmu, čo zase znižuje potenie.

Vaše vlasy a nechty môžu byť suché a krehké. Vlasy môžu dokonca začať vypadávať! Dôvod? Rovnaký nedostatok hormónu štítnej žľazy, ktorý vedie k zlyhaniu cyklu rastu vlasov.

Symptóm č. 5: Náhly nárast hmotnosti

Aj keď tento problém môže mať mnoho príčin, náhly prírastok hmotnosti bez akéhokoľvek dôvodu môže byť spôsobený práve týmto malým orgánom v krku. Nezmenili ste stravovacie návyky, neznížili ste fyzickú aktivitu, ale zároveň ste začali mastnúť? Čas na stretnutie s lekárom.

Symptóm č. 6: Nedostatok sexuálnej túžby

Ak štítna žľaza vylučuje hormón v príliš malých množstvách, telo okamžite zapne režim zníženého libida.

Symptóm č. 7: Bolesť svalov

Ak pravidelne zažívate necitlivosť na končatinách alebo ostrú bolesť svalov a kĺbov rúk a nôh, potom môže byť štítnou žľazou páchateľom.

Nedostatok hormónu, ktorý produkuje, vedie k poškodeniu nervov, ktoré vysielajú signály z mozgu do iných častí tela. Miller hovorí, že ak sa u vás objavia nevysvetliteľné pocity brnenia v tele, musíte urobiť urgentné stretnutie so špecialistom.

Symptóm číslo 8: Často počujete zvuk svojho srdca

Keď sa do niekoho zamilujete alebo sa vzrušujete z iného dôvodu, pocit silného palpitácie je normálny. Ale ak pravidelne zažijete niečo také, hoci nie je k tomu žiadne vysvetlenie, máte pravdepodobne vážne problémy.

S najväčšou pravdepodobnosťou to je znamenie, že štítna žľaza pracuje príliš aktívne.

Symptóm č. 9: Hmla v mysli

Vaše myslenie môže byť docela „rozmazané“: to je normálne, najmä ak ste starší ako 40 rokov, ale ak si všimnete, že „hmla“, v hlave sa dostaví príliš často, je to príležitosť biť na poplach. Nadmerná aktivita štítnej žľazy vedie k tomu, že je pre človeka ťažké sústrediť sa a pamätať si informácie. Preto je zábudlivosť ďalším dôležitým príznakom, ktorý nemožno ignorovať.

Symptóm č. 10: Vysoký krvný tlak

Ak trpíte vysokým krvným tlakom, ale s celým srdcom a inými orgánmi, musíte skontrolovať štítnu žľazu.

„Príliš nízka hladina aktivity tejto žľazy vedie k tomu, že hladina“ zlého „cholesterolu prudko stúpa v tele. To, žiaľ, rýchlo vedie k zlyhaniu srdca, „- varuje lekára.

Symptóm č. 11: Zvýšená chuť do jedla

Zmeny vo fungovaní štítnej žľazy takmer vždy vedú k zmeneným pocitom chuti a vône, píše Health.com. Ak neustále jete niečo a nemôžete prestať vôbec, potom to môže byť dôležitý príznak hypertyreoidizmu.

Symptóm č. 12: Nepohodlie na krku alebo hrdle

Vaša štítna žľaza sa nachádza vo vnútri krku. Preto ak máte bolesť alebo nepríjemné pocity v tejto oblasti, mali by ste ihneď písomne ​​oznámiť lekárovi. Venujte pozornosť aj pocitu „hrudníka v krku“. Ak to neprejde, takmer určite máte problémy.

Hoci na začiatok sa môžete pozrieť do zrkadla a uvidíte, že na krku je malý opuch.

Existuje iný spôsob diagnostiky doma. Odhoďte si hlavu, vezmite si pohár vody a počkajte. A keď prehltnete, pozrite sa na krk. Počas prehltnutia sa uistite, že na krku nie sú žiadne vyvýšenia. Ak sú, a to určite nie je Adamovo jablko, ihneď sa poraďte s lekárom.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>