Zistite čím prečistiť pečeň, aby nám fungovala naplno

Pečeň je jedným z najdôležitejších orgánov ľudského tela. Použitie škodlivých potravín, alkoholu, fajčenia a iných faktorov na ňu vyvíja veľké zaťaženie. Ale všetko toto môže byť napravené jedením správnych výrobkov, ktoré sú častým hosťom každého domova.

Potraviny, ktoré liečia Vašu pečeň

1. Tekvica

To je považované za jeden z najlepších produktov, ktoré môžu zmierniť pečeň. Zvláštnosť tekvice spočíva v tom, že obsahuje jeden z najbežnejších vitamínov – vitamín T. Tekvica sa môže zároveň použiť ako samostatný výrobok (obzvlášť lahodná tekvica v cukre) a ako príloha. Aj tekvica je v kombinácii s mäsovou výživou dobrá, pretože zjednodušuje ťažké jedlo.

2. Laminaria

Ľudia hovoria, že je morská kala, čo sú v skutočnosti morské riasy. Kyselina algínová je súčasťou kelu. Možno z tohto dôvodu sa tieto riasy považujú za prirodzené použitie všetkých škodlivých látok. Ľahko čistia pečeň karcinogénov a iných škodlivých prvkov.

3. Mliečne výrobky

Nemajú priamy účinok na pečeň. Avšak mliečne výrobky majú pozitívny účinok na črevnú mikroflóru, ktorá nie je menej dôležitá ako čistenie pečene od karcinogénov. Okrem toho čiastočne bojujú proti karcinogénom, udržiavajú ich v žalúdku a zabraňujú im, aby sa dostali do pečene. Najvýhodnejšie sú kefír a jogurt.

4. Sušené marhule

Mnoho z nás miluje sladkosti, ale ďaleko od vždy sladké jedlá môžu byť užitočné. Sušená marhulľa je prírodný produkt, takže jej výhody sú nepochybné. Použitie tohto sušeného ovocia pomáha predchádzať takej hroznej chorobe ako rakovina pečene. Okrem toho sušené marhule prispievajú k odstráneniu škodlivého cholesterolu z tela.

5. Olivový olej

Napriek obrovskej rozmanitosti rastlinných olejov je to oliva považovaná za najužitočnejšiu. Obsahuje skôr zriedkavý vitamín E. Použitie olivového oleja znižuje hladinu škodlivého cholesterolu v tele. Samozrejme, vo svojej čistej forme nie je nutné ju používať, ale v zložení šalátov je to ideálne. Použitie aspoň jedného z týchto produktov znižuje množstvo karcinogénov v tele a zvyšuje zdravie pečene. 

Nezabúdajte jesť zdravé jedlo, viesť zdravý životný štýl!

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>