Získajte informácie o svojich zdravotných problémoch tým, že vyplazíte jazyk pred zrkadlom, aby ste predišli negatívnym dôsledkom

Jazyk – jedinečná časť tela, ktorá je pre každého z nás nevyhnutná. S jeho pomocou komunikujeme, jeme jedlo, udržujeme ústne zdravie a dokonca sa dozvedáme o stave celého organizmu. Pri pohľade na jazyk môže skúsený lekár povedať, ako životné prostredie, strava a životný štýl ovplyvňujú stav vášho tela. Ak máte blízko ruky zrkadlo – môžete hneď zistiť pravdu o vašom zdraví

Zdravý jazyk

Farba „zdravého“ jazyka je vždy rovnomerne ružová a samotný orgán je mokrý, bez náplasti, škvŕn, drážok a vredov. To znamená, že žalúdok a tráviaci systém sú zdravé a dobre fungujú v procese trávenia potravy.

Plaketa na jazyku

Svetlo biela


Tento jazyk indikuje problémy s pečeňou alebo gastrointestinálnym traktom. Vzhľadom na to, že nie je možné stanoviť presnú diagnózu (môže to byť znížená kyslosť, ako aj žalúdočný vred), je lepšie vidieť lekára.

Hrúbka bielej povrchovej vrstvy


Ak je váš jazyk pokrytý silnou vrstvou bieleho plátu – je to zlé znamenie, že niektoré systémy v tele nemôžu plne vykonávať svoje fyziologické funkcie pri udržiavaní zdravia. Môže to tiež znamenať prítomnosť vírusovej infekcie.

Žltý

Tento typ plaku označuje ochorenie pečene alebo žlčníka. Môže to byť aj známka stagnácie potravy v tele a zlé trávenie.

Nerovne farebný, drážkovaný jazyk


„Geografický“ jazyk je istým znakom gastrointestinálnych ochorení. Ak sú drážky tak hlboké, že vyzerajú ako praskliny – to znamená zvýšenie obsahu cukru v krvi. Ak chcete presne stanoviť diagnózu, lekár vám pomôže.

Farba jazyka

Bledý biely jazyk


Jazyk bielej alebo bledej farby je s najväčšou pravdepodobnosťou znakom problémov spojených s tráviacim systémom. Takáto farba tela je často sprevádzaná riedkou stolicou, studených rúk a nôh, únava. Svetlý a suchý jazyk môže tiež znamenať nedostatok krvi, ktorý je zvyčajne sprevádzaný pocitom úzkosti, závraty, poruchy pamäti, nespavosť, chudokrvnosť či popraskané pery.

Červený jazyk


Jasne červený jazyk takmer vždy indikuje prítomnosť infekcie v tele. Červené bodky na jazyku môžu naznačovať teplotu alebo zápal v krvi. U detí sa tak môže prejaviť imunitná odpoveď na infekciu. Tmavo červená farba je znakom problémov s obličkami alebo intoxikáciou tela.

Jazyk s červeným tipom


Špička jazyka je tiež známa ako oblasť srdca. Vzhľadom na túto skutočnosť môže červená špička jazyka bez akýchkoľvek príznakov choroby poukazovať na emocionálne zmeny.

Jazyk červený na okrajoch

Táto farba jazyka naznačuje nadmernú spotrebu pikantných alebo mastných jedál, rovnako ako alkoholu. Aj podľa názoru východnej medicíny môže byť ten istý výsledok výsledkom dlhotrvajúceho hnevu alebo odporu.

Fialový jazyk

Najčastejšie je táto farba spôsobená nedostatkom vitamínu B2. Môže sa to pozorovať aj u žien, ktoré majú veľmi zložité menštruačné cykly alebo u ľudí s chronickou bolesťou.

Cyanotický jazyk


Ak máte cyanotický jazyk – je to signál, ktorý treba naliehavo konzultovať s lekárom. Znamená to, že do tkaniva nevstupuje dostatok kyslíka. Môže to byť tiež znakom vývoja srdcových ochorení, poškodených krvných ciev, dysfunkcie srdca alebo dýchacieho traktu.

Žltý jazyk


Ak žltosť jazyka neprechádza dlhú dobu, potom je to známka ochorenia pečene alebo žlčníka. Predná časť jazyka je žltá – istá známka hepatitídy.

Zelený jazyk

Môže sa objaviť tmavá alebo zelenkavá tabuľa so silnou otravou tela vrátane alkoholu.

V čínskej medicíne sa argumentuje, že jazyk je pokračovaním srdca, takže každý by mal monitorovať jeho stav. Pamätajte si, že akékoľvek abnormality alebo zlé zdravie, vždy by ste mali hľadať pomoc od kvalifikovaných odborníkov! Zdieľajte tento článok so svojimi priateľmi. Pravdepodobne tiež chcú urobiť diagnózu tela sami!

ZDROJ.jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>