Žiadny lekár vám nepovie, akým lacným spôsobom, sa môžete do hodinky zbaviť vší na hlave. Ale my áno

Vši na hlave sú pre rodičov to najhoršie s čím sa môžu stretnúť. Dajú sa veľmi ťažko odstrániť a sú dosť nepríjemné. Preto sa každý rodič obáva, že ich dieťa príde a začne sa sťažovať, že jeho pokožka hlavy je svrbivá. Vša je malý hmyz a živí sa ľudskou krvou a je vysoko nákazlivá.

Deti ich dostanú v škole, v spoločnosti, ale aj dospelí ich môžu mať. Ak sa neodstráni rýchlo, situácia sa môže dostať mimo kontroly, pretože sa rýchlo množia a môžu spôsobiť vážne infekcie. Existuje mnoho rôznych šampónov na trhu, ale môžu byť niekedy neúčinné. Máme pre vás najlepší domáci recept.

zloženie:

  • Biely ocot
  • Ústna voda Listerine (alebo iná značka)
  • Uteráky
  • Plastové vrecká alebo sprchové čiapky
  • Hrebeň

Pokyny : umyte hlavu dieťaťa ústnou vodou, aby ste vlasy úplne navlhčili. Omotajte vlasy plastovým vreckom alebo kúpacím krytom a nechajte ho 60 minút na hlave. Potom vytiahnite plastové vrecko / sprchovú hlavicu a umyte vlasy dieťaťa octom a po dobu ďalších 60 minút ho zakryte vreckom. Odstráňte vrecko / uzáver a používajte bežný šampón na vlasy svojho dieťaťa. Vyčesávajte vlasy s hrebeňom, aby ste vytiahli vši. Ocot bude slúžiť na odstránenie vajec z vlasov a Listerine ich bude odstraňovať preč so svojou vôňou. Môžete tiež použiť sprejovú fľašu a postriekať vlasy vášho dieťaťa pred odchodom do školy. Na celú liečbu budete potrebovať niekoľko hodín.

Radšej by ste mali vyskúšať tento prostriedok ako používať komerčné produkty plné chemikálií, ktoré môžu ničiť zdravie vášho dieťaťa.

ZDROJ:supertastyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>