Ženy so širšími bokmi majú obrovské šťastie, to dokazuje výskum

Podľa výskumu ste zdravšie ako ostatné ženy.

Ženy s objemnejšími zadkami sú zdravšie. To tvrdia vedci. Podľa nich majú ženy s krivkami v oblasti pozadia, stehien a bokov menšie riziko ochorenia srdca či vysokého cholesterolu. Kým brušný tuk je spojený so zvýšeným tlakom a cukrovkou 2. typu, vedci uviedli, že tuk v dolnej časti tela má naopak ochranné vlastnosti.

Štúdie sa zúčastnilo 27-tisíc ľudí, u ktorých skúmali prepojenie väčšieho obvodu bedier s rizikom infarktu a ochorení srdca. Výskumníci predpokladajú, že tukové tkanivo v dolnej časti tela bráni zlým časticiam, aby sa dostali do srdca. 

Podľa výsledkov štúdie Oxfordskej univerzity majú ľudia s väčším zadkom nižšiu hladinu cholesterolu. Dôvodom je, že ženy s takýmto typom tela produkujú viac hormónu, ktorý spracováva cukor a reguluje hmotnosť. 

V štúdii, ktorej výsledky zverejnili v časopise International Journal of Obesity, porovnali ľudí s rôznymi typmi rozloženia hmotnosti. 

„Tuk okolo bokov a stehien je dobrý, ten okolo brucha je zlý,“ potvrdil vedúci výskumník Konstantinos Manolopoulos. 

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>