Žena trpela migrénou, nič jej nepomáhalo, ale našla spôsob a sa jej konečne zbavila

Trpím migrénou tak dlho, ako si pamätám, a čokoľvek, čo som vyskúšal, nič nepomohlo, dokonca ani lieky predpísané lekárom.

Nuž vôbec nie som za alopatické lieky a radšej by som hľadala svoje spasenie v prírodných riešeniach, takže keď mi už doktor nemohol urobiť nič pre moje záchvaty migrény, rozhodola som sa prirodzeným spôsobom a šiel ku mne na internete s cieľom prehĺbiť lieky proti migréne. Okamžite ma zaujali dve veci: kurkuma a zázvor.

Ďumbier je logickou zložkou každého lieku, ktorý sa používa na boj proti bolesti, a dá sa ľahko získať (dokonca aj v supermarkete alebo v kvalitnejšej kvalite prostredníctvom zdravotníckych zariadení) a ľahko sa používa. Stačí nakrájať kúsok koreňa zázvoru a nasekať na kúsky a potom pripraviť čaj.

Kurkuma bola o niečo väčšia výzva, pretože účinná látka v nej nazývaná kurkumín, ktorá bojuje so zápalom, je ľudským organizmom slabo absorbovaná a tiež ťažko rozpustná vo vode. Je ťažké, ak musí byť v čaji. Aj keď do zmesi pridáte čierne korenie, zvýšite príjem kurkumínu iba o jedno percento alebo päť. Stručne povedané, množstvo kurkumy, ktorú musíte konzumovať, aby ste dostali aktívnu látku, je príliš vysoké na to, aby sa považovalo za trochu normálne (pre kontrolu, nie pre prevenciu).

Našťastie som našla riešenie vkurkumínovej vode. Je to vyčistená (pramenitá) voda, v ktorej už je látka kurkumín už rozpustená, takže na jednej strane je množstvo látky oveľa ľahšie a na druhej strane máte istotu, že vaše telo absorbuje celých 100 percent. Ideálny!

Vyzbrojená vyššie uvedenými znalosťami a zdrojmi som začala variť čaj s nasledujúcimi ingredienciami:

  • čerstvý zázvor kúsok
  • pohár vody
  • 1 vrecko čierneho čaju
  • 1 lyžička škorice
  • 1 čajová lyžička Cardamomu
  • pol šálky (mandľového, kokosového / ryžového) mlieka
  • med podľa chuti
  • 1 lyžička kurkumy
  • šálka mlieka

príprava:

Dajte na oheň hrniec a nalejte do dvoch šálok vody. Potom zázvor nakrájajte na kúsky a pridajte ho spolu s kardamómom a škoricou. Celý priveďte do varu, aby zázvor uvoľnil liečivé látky. Nechajte stáť 10 minút a potom pridajte čierny čaj a 1 lyžičku kurkumy a nechajte pôsobiť ďalšie 2 minúty.

použitie:

Nalejte pol šálky čaju (cez sitko alebo niečo podobné) do šálky, doplňte ho mliekom a pridajte med. Výsledkom je čaj, ktorý skvele chutí, a máte dosť na dva šálky / hrnčeky. Vypite ho jeden po druhom, chvíľu si ľahnite, aby vaše telo fungovalo. Migréna zmizla asi po pol hodine.

Poznámka 1: Neviem, či je to aj kvôli čaju, ale keďže som čaj začala používať asi pred 6 mesiacmi, znížila sa aj frekvencia záchvatov migrény a v čase písania tohto textu bol môj posledný záchvat migrény ďalším tuku pred dvoma mesiacmi. Musím spomenúť, že tento čaj pijem každý deň, pretože ho jednoducho milujem!

Poznámka 2: Vyššie uvedené látky používam najmä proti migréne, ale tento čaj je obzvlášť účinný pri všetkých formách bolesti. Pomáha tiež napríklad pri reumatických bolestiach. Tento čaj môže skutočne nahradiť bežné lieky proti bolesti a urobil to aj v mojom dome.

ZDROJ: naturotheek.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>