Zelený čaj má cenné vlastnosti. Pre niektorých ľudí to však môže byť nebezpečné

Väčšina ľudí dobre pozná cenné vlastnosti zeleného čaju. Jeho zložky hrajú dôležitú úlohu pri prevencii rakoviny, znižujú stres, dodávajú energiu a spomaľujú starnutie tela. Obzvlášť často sa odporúča namiesto kávy piť zelený čaj. Bohužiaľ, zriedkavo sa uvádzajú kontraindikácie pri pití tohto nápoja.

To, čo je príliš nezdravé. Príliš časté pitie zeleného čaju spôsobuje funkciu obličiek. Okrem toho z tela odplavujeme potrebné mikroelementy. Podporuje tiež nedostatok draslíka a vitamínu B1 a čo je najdôležitejšie – zhoršuje absorpciu železa. Pre ľudí, ktorí nejedia správne, môže pitie zeleného čaju spôsobiť viac škody ako úžitku.

Poškodenie obličiek a pečene

Extrémne cenné polyfenoly obsiahnuté v zelenom čaji, vďaka ktorým je zdravý, sa môžu obrátiť proti nám. Pitie zeleného čaju podporuje činnosť obličiek a pečene. Piť príliš veľa tohto nápoja však tieto orgány poškodí. Ľudia so zlyhaním obličiek by sa mali pred začiatkom siahnutia po tomto čaji poradiť s lekárom.

Tu stojí za zmienku, že príliš veľa je skutočne veľké množstvo. Nemali by sme prekročiť 10 šálok zeleného čaju denne.

Nedostatok železa

Zelený čaj, rovnako ako čierny, zhoršuje vstrebávanie železa, čo milovníci tohto nápoja môžu viesť k anémii. Stojí za to piť zelený čaj, ale najmenej hodinu po jedle. V opačnom prípade nebude železo s jedlom absorbované do tela.

Vylúhovanie mikroživín

Ľudia, ktorí pijú iba zelený čaj počas dňa, niekedy dokonca 2 až 3 litre, musia počítať s tým, že to povedie k vylúhovaniu vitamínov a minerálov z tela. Zelený čaj je močopudný. Ak veľa pijeme a nezaujíma nás vyvážená strava a suplementácia, môžeme stratiť viac ako zisk.

Problémy so spánkom

Zelený čaj je veľmi povzbudzujúci, ak sa varí správnym spôsobom. Mnoho ľudí však neaplikuje teplotu vody a čas varenia, a preto nemôžu určiť, či bude variť relaxačnú alebo stimulujúcu. Pitie zeleného čaju vo večerných hodinách preto môže spôsobiť veľa problémov so spánkom. Preto sa neodporúča piť večer, najmä ak už máte nejaké problémy zaspať.

Zelený čaj + lieky

Ak užívate nejaké lieky, je lepšie sa tento čas vzdať zeleného čaju. Môžete sa tiež poradiť s lekárom a požiadať o možné účinky.

Tehotenstvo

Tehotné ženy môžu konzumovať malé množstvo zeleného čaju. Väčšie množstvá však môžu byť škodlivé. Hlavnou nevýhodou tohto nápoja je obsah kofeínu, ktorého konzumácia sa neodporúča tehotným ženám. Nadbytok zeleného čaju môže tiež znížiť absorpciu kyseliny listovej. Počas tehotenstva sa však oplatí piť zelený čaj, ale neprekračujte 1-2 šálky jemnej infúzie denne.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>