Zdravý nápoj starých Grékov: nezabudnuteľná chuť, očarujúca aróma, bude pre vás veľkým prínosom!

Tymián. Táto unikátna rastlina známa pre človeka od nepamäti. Ocenia jeho unikátnu arómu prevažne najsilnejší a má liečivé vlastnosti.

 

Tymian má antibakteriálne, hojenie rán, analgetický, expektorans, bronchodilatanciá, anthelminthic a mnoho ďalších vlastností. Tiež normalizuje metabolizmus , čo je dôležité pre ľudí, ktorý si sledujú váhu.

Tea Tymián

Výhody čaju s tymiánom ťažké podceňovať: jedná sa o skutočný koktail vitamínov a esenciálnych olejov, trieslovín a kyselín.

Tymián je populárny nielen v ľudovom liečiteľstve, ale tiež uznávaný, že je úradník. Čaj sa sušených púčikov rastlín sa odporúča používať pri nespavosti, pretože účinne zmierňuje bolesť reumatizmu a artritíde . Táto rastlina je široko používaný v rôznych pľúcnych ochorení: astma, bronchitída, čierny kašeľ, priedušnice.

NÁPOJ S TYMIÁNOM

Recept 1. voda 1 pohár, l lyžička suchý tymián. Uviesť do varu vodu. Nalejte do šálky vriacu vodu, vyčkajte po dobu 5-7 minút, preceďte. Ochutený čaj je pripravený!

Recept 2. vloží do kanvice 3 lyžičky čierny čaj a 2 lyžičky sušeného tymianu, Dáme do vody a nechať ho variť. Cukor alebo med sa pridávajú podľa chuti.

Recept 3. Mix tymián s mätou a oreganom v rovnakom pomere po 1 polievkovej lyžičke. Táto zmes sa nechá variť. Tento nápoj – je na nervozitu, nespavosť, zmeny nálad a únavy.

Vzhľadom na vysoký obsah rastlinného tymolu , nie je vhodný pre ľudí s gastritídou, žalúdočnými vredmi, hypertyreózou, diabetes. Tehotné ženy a deti spotrebovať nápoj iba na základe po konzultácii s lekárom pre ďalšie dávkovanie.

Akonáhle ochutnáte čaj s tymiánom, budete milovať navždy! Tento nápoj je vhodný pre každé ročné obdobie: v horúčave leta je osviežujúci, a v zime zimná teplá medová aróma.

Zdieľajte so svojimi priateľmi tento úžasný recept!

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>