Zdravotné prínosy bozkávania: 8 fenomenálnych dôvodov, prečo by sme sa mali bozkávať častejšie

Bozkávanie nie je len to, že prenášajú naše citlivé pocity inej osobe. Ukazuje sa, že bozk na perách je nielen príjemný, ale aj užitočný. Článok vám povie, ako je bozk užitočný pre ľudské zdravie.

Zapamätajte si najzaujímavejšiu časť každej romantickej komédie. Najobľúbenejšia epizóda takýchto filmov je, keď napätie dosiahne vrchol a hlavné postavy spadnú do paží a bozku. Bozkávanie milovaného človeka je romantické, roztomilé a príjemné vo všetkých ohľadoch. Objavenia a bozky nie sú dobré iba pre váš vzťah a duševný stav, ale aj pre vaše zdravie. Áno, presne! Od bozkov získavame veľké prínosy pre zdravie. Prečítajte si viac o tomto nižšie.

8 užitočných vlastností bozkov na zdravie

1. Použitie bozkov na posilnenie imunitného systému

V ústach človeka sú stovky rôznych druhov baktérií. Keď sa bozkávame, vymieňame si dobré baktérie, ktoré posilňujú náš imunitný systém. Vy a váš milovaný podiel navzájom chráňte pred mnohými chorobami.

2. Ako je bozk užitočný na zníženie krvného tlaku?

Bozky znižujú krvný tlak. Ako sa teda pýtate? Keď sa vášnivým láskou, tlkot srdca sa urýchľuje a vaše cievy sa rozširujú. To zlepšuje tok krvi a prístup krvi k rôznym ľudským orgánom.

3. Užitočný bozk na bolesť

Rozšírenie krvných ciev pri bozkávaní nielen znižuje krvný tlak, ale aj zmierňuje bolesť. Zvlášť dobré bozky pomáhajú s bolesťou hlavy. 

4. Výhody bozkov pre zdravie zubov

Počas bozkávania sa produkuje viac slin. Zuby dobre umyjú, čo umožňuje lepšie odstránenie plaku zo zubov.

5. Ako užitočný bozk v boji proti obezite

To neznamená, že bozk sa rovná joggingu, ale môže spáliť niekoľko kalórií. Podľa vedcov, vášnivý bozk, bozk na perách spaľuje od 8 do 16 kalórií. Samozrejme, bozky nie sú ekvivalentnou náhradou za športový tréning, ale môžu nahradiť na pohovke.

6. Bozky trénujú svaly tváre

Počas bozkávania pracuje mnoho malých svalov tváre. Hoci bozk, samozrejme, nie je facelift, to nejakým spôsobom pomáha udržiavať bradu a krk napnutú.

7. Kiss pomáha produkovať dobré hormóny nálady

V mozgu sú hormóny – neurotransmitery – oxytocín, serotonín, domapín. Regulujú našu náladu a zlepšujú funkciu mozgu. Bozky môžu spôsobiť, že telo produkuje taký koktail hormónov šťastia. Bozk na perách dáva rovnaké príjemné pocity ako cvičenie.

8. Výhody bozkávania pri strese

Bozk na perách znižuje stresový hormón kortizol a zvyšuje hladinu serotonínu, čo pomáha znižovať hladiny stresu. Hormóny dobrej nálady, ktoré sa vyrábajú počas bozkávania, nám robia šťastnejšie a vo všeobecnosti nie tak znepokojujúce. Jedným slovom, bozkávanie je mimoriadne užitočný proces. Bozk na zdravie!

ZDROJ:littlethings.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>