Zázvorový zábal- vylieči neutíchajúci kašeľ a odstráni hlieny z pľúc už za jednu noc. Recept vhodný aj pre deti

Chladné počasie so sebou prináša i kašeľ a nádchu. Aj napriek tomu, že tieto ochorenia nie sú nijako vážne, všetci vieme, ako nám vie zavariť.

Je nám na nič, nedokážeme sa sústrediť a ani naše okolie nie je moc nadšené, keď sme chorí. Sirupy proti kašľu nám síce na chvíľu uľaví, ale je to len preto, že potlačia signály v mozgu, ktoré kašeľ vyvolávajú. Nevylieči ale chorobu, ktorá kašeľ spôsobila. Väčšina navyše ešte obsahuje látky ako je kodeín a dextrometorfán a práve aj tie prispievajú k tomu, aby sme sa cítili malátni, ospalí a tiež môžu privodiť nepríjemné búšenie srdca.

Preto vám do týchto sychravých dní prinášame recept na zázvorový zábal, ktorý vás i vaše deti nepríjemného kašľa zbaví už za jeden jediný deň!

ZČo na neho budete potrebovať:

  • čerstvý zázvor
  • lepiacu pásku
  • gázu
  • vreckovku
  • olivový olej
  • múku
  • med

Postup prípravy:

Čerstvý zázvor nastrúhajte a vyžmýkajte – získate tým zázvorovú šťavu. Zmiešajte múku s menším množstvom medu. Miešajte tak dlho, kým sa vám zmes nebude lepiť na ruky. Potom pridajte trochu olivového oleja a ešte trochu múky. Vzniknutú zmes dajte do vreckovky. Obklad si položke na hruď alebo na chrbát a prelepte lepiacou páskou alebo leukoplastom, aby vám držal.

Nemali by ste obklad pokladať na oblasť srdca, ale mierne nad ním. Ak sa liečite vy sami, pokojne si obklad môžete nechať aj cez noc. Ak obklad budete dávať vášmu dieťaťu, aplikujte ho 2-3 hodinky predtým, než pôjde spať.

Prvé výsledky sa objavia už druhý deň ráno, ale liečba by sa mala pre väčší účinok ešte niekoľko dní opakovať. Zábal nedávajte deťom mladším ako 6 rokov alebo tým, ktorí trpia kožným ochorením. 

ZDROJ:vk.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>