Záhada v stopkách z čerešní- odteraz ich už nikdy nebudete vyhadzovať

V lete sme radi, že siahneme po čerešniach, ktoré nás osladia teplým popoludňajším časom. Automaticky sa však zbavíme kôstiek a stopiek. Nemali by sme jesť prvý, pretože obsah amygdalínu (zlúčenina, ktorá spôsobuje otravu). Stopky však obsahujú veľmi zaujímavé vlastnosti. Prečo by sme ich nemali vyhadzovať?

Zdravá zmes

Od veľmi mladého veku nás učili, že by sme mali hádzať stopky čerešní do koša a jesť iba ovocie. Málokto však vie, že táto „nepotrebná“ časť skrýva niektoré liečivé vlastnosti, ktoré nám môžu pomôcť starať sa o zdravie.

Pripravená infúzia zo stopiek dokonale zvláda zápal obličiek, močových ciest a močového mechúra! Okrem toho veľmi dobre zlepšuje krvný obeh a nervový systém. To nie je všetko! Takáto infúzia zlepšuje náš metabolizmus a môžeme sa rozlúčiť s bolesťou chrbta, kĺbov a svalov, ktorá nás obťažuje Len výhody, nie?

Ako pripraviť nápoj

Nič jednoduchšie – stačí, aby stopky namiesto koša dôkladne umyli a nechali uschnúť. Po vysušení vložte hrsť stopiek do vriacej vody (1 liter). Túto zmes varíme ďalších 10 minút. Po uplynutí tejto doby hrniec zakryte a nechajte ho cez noc.

Nezabudnite piť takúto infúziu maximálne 2 krát denne v množstve až 100 ml. Okrem toho by nemala byť sladená. Horká chuť nemusí byť príjemná, ale určite bude mať takýto nápoj priaznivý vplyv na naše zdravie!

Aké sú výhody čerešní?

Väčšina druhov ovocia miluje ich úžasná chuť. Sú tiež veľmi zdravé a môžeme z nich odvodiť veľa výhod, napríklad:

  • práca srdca sa zlepšuje
  • spomaľuje starnutie
  • podporuje činnosť štítnej žľazy
  • potláča bolesť u ľudí s artritídou
  • zlepšuje funkciu tráviaceho systému

Okrem toho sú čerešne bohaté na rôzne vitamíny a minerály, ktoré dokonale ovplyvňujú naše zdravie. Za takéto chutné ovocie sa oplatí systematicky dosahovať.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>