Zadržiavate moč? Toto vám hrozí ak ho zadržiavate často

Každý musí niekedy držať moč, pretože kúpeľňa nie je k dispozícii, alebo preto, že ste uprostred stretnutia v práci. Aj keď je to zvyčajne neškodné, ak sa vykonáva na krátke časové obdobie, ale ak budete pokračovať dlhodobo, môže to mať niekoľko dôsledkov.

Aké sú riziká zadržania moču? 

Väčšina ľudí má schopnosť držať približne 15 ml tekutiny v močovom mechúri. Vzhľadom na to, že priemerný denný príjem vody je 8 pohárov, dlhodobé držanie moču môže napnúť močový mechúr a v konečnom dôsledku potlačiť schopnosť tela signalizovať váš mozog, keď potrebujete uvoľniť sa. Nie je to jediné nebezpečenstvo, že moč držíte príliš dlho. Časom môže váš močový mechúr vytvoriť ideálne rastové médium pre baktérie, čo môže viesť k infekcii.

Typická osoba bude močiť osem až desaťkrát denne. Častokrát, ak človek často močí, nepije toľko vody, aby znižoval počet návštev toalety. To môže viesť k ďalším komplikáciám, ako je zápcha, dehydratácia a všeobecná nechutenosť. Počúvaj svoje telo, keď ti povie, ž treba ísť!

Aké choroby môžu spôsobiť retenciu moču?

Infekcia močových ciest (UTI)

Táto bakteriálna infekcia sa môže vyskytnúť z dôvodu príliš dlhej retencie moču a ovplyvňuje oblasť, ktorá ukladá a uvoľňuje moč. Keď baktéria vstúpi do močovej trubice, nakoniec sa presunie do močového mechúra a môže sa rozšíriť aj do obličiek. Príznaky UTI zahŕňajú zakalený alebo krvavý moč, časté močenie a nízku teplotu.

Intersticiálna cystitída (IC)

Tento stav je spôsobený bakteriálnou infekciou, ktorá spôsobuje zápal močového mechúra. Príznaky IO zahŕňajú bolesť v panve a významné návštevy kúpeľne, ktoré spôsobujú močenie viac ako šesťdesiatkrát za jeden deň.

Zlyhanie obličiek

Toto ochorenie sa vyskytuje, keď vaše obličky nie sú schopné filtrovať toxíny a odpadové produkty z krvi a môžu byť výsledkom infekcie močom. Príznaky zlyhania obličiek zahŕňajú podliatiny, krvavé stolice a zmenu nálady.

Obličkové kamene

Ďalšou podmienkou, ktorá môže byť spôsobená retenciou moču, sú obličkové kamene, ktoré sú tuhé kryštály, ktoré sa tvoria v obličkách. Mnohí ľudia nevedia, že majú obličkové kamene, kým nedosiahnu bolestivé močenie, ktoré krváca a môžu byť sprevádzané nevoľnosťou. V závislosti od veľkosti obličkového kameňa môže byť potrebná hospitalizácia a liečba, hoci väčšina z nich skončí sama.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>