Začnite svoj deň týmito 3 rannými aktivitami! Čoskoro uvidíte výsledky

Tieto tri činnosti sa musia vykonávať každý deň, aby sme zachovali naše zdravie. Existuje veľa účinných postupov na udržanie zdravia  ale najúčinnejšie sú tie, ktoré sa vykonávajú ráno po spánku. Netrvá to dlhšie ako 5 minút, ale ich vplyv na zdravie je neoceniteľný.

Je veľmi dôležité spomenúť pravidelnosť. Ak tieto 3 jednoduché kroky vykonávate každý deň, čoskoro uvidíte výsledky. Spočiatku to bude trochu ťažké, ale keď si na to zvyknete, sotva si to všimnete. Čo budete potrebovať: citrón, voda a med.

Raňajky

1. Čistenie jazyka

Mnoho ľudí si ráno čistí zuby, ale oveľa menej si robia svoje jazyky, nemalo by sa to však prehliadať, pretože význam tohto postupu bol známy už v staroveku. Začlenenie očistenia jazyka do dennej ústnej hygieny už odporučila Ibn Sina (latinčina pre Avicennu). Dnes je to možné pomocou bežnej zubnej kefky alebo dokonca pomocou špecializovaného nástroja.

A prečo je dôležité dôkladne vyčistiť jazyk?

  • Môžeme sa zbaviť baktérií, ktoré môžu spôsobiť ochorenie žalúdka.
  • Baktérie v jazyku sú najčastejšou príčinou zápachu z úst a chorôb ústnej dutiny.

2. Pohár horúcej vody

Mnoho ľudí vie, že po spánku je potrebné obnoviť rovnováhu vody v tele. Voda filtrovaná za tepla (ale nie do varu). Dajte pozor, aby nedošlo k varu, nalejte pohár tejto vody a potom pridajte plátok citróna alebo kvapkajte trochu citrónovej šťavy. Malé raňajky popíjajte 20 minút pred raňajkami.

A prečo je táto jednoduchá tekutina zdravá?

  • Voda normalizuje tráviaci systém, pripravuje žalúdok na jedlo.
  • Zlepšuje metabolizmus a podporuje chudnutie.
  • Čistí pečeň.
  • Citrónová šťava obsahuje stopové prvky, ktoré sú pre organizmus dôležité, napríklad vápnik, fosfor, sodík, draslík, horčík alebo železo, ako aj veľa vitamínov C a B.

3. Trochu medu pred jedlom

Desať minút pred začiatkom ranného jedla vypite čajovú lyžičku medu a pite vodu. Med musí byť prírodného pôvodu a čerstvý.

Prečo je užitočné začať deň s čajovou lyžičkou medu ráno?

  • Med je úžasne bohatým zdrojom vitamínov a minerálov a obsahuje glukózu a fruktózu, ktoré organizmu dodávajú energiu, stimulujú mozgovú činnosť a zlepšujú pracovný výkon.
  • Zvyšuje odolnosť imunitného systému
  • Vďaka vysokému obsahu antioxidantov spomaľuje starnutie a poškodenie tela.

Podeľte sa o tieto užitočné tipy so svojimi priateľmi a známymi!

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>