Začnite piť zázvorovú vodu a budete vďační za jej účinky

Dnes poznáte recept na zázvorovú vodu. Prečo stojí za to piť? Začnime s odporom, ktorý je veľmi dôležitý na jeseň av zime. Začne obdobie chrípky za chvíľu a znížená imunita môže spôsobiť, že budeme často chorí. Málokto si to nemôže dovoliť, takže stojí za to pomôcť nášmu imunitnému systému. Naši predkovia už využili množstvo antioxidantov prítomných v zázvore, aby udržali svoje telo zdravé.

Zdravé vlastnosti zázvoru

Zázvor pre tráviace problémy

Zázvor odstraňuje nadúvanie, podporuje trávenie reguláciou črevnej funkcie a zvyšuje množstvo tráviacich enzýmov. Môže tiež zmierniť nevoľnosť, a to nielen spôsobené otravou jedlom. V prípade pohybovej nevoľnosti, pitie zázvoru pred cestou môže ochrániť nás pred nepríjemnými príznakmi tejto choroby.

Zázvor ako liečivo proti bolesti

Zázvor je prirodzeným liekom proti bolesti, ako už dokázali vedci z gruzínskej univerzity. Zázvor pitý na prázdny žalúdok môže znížiť bolesti kĺbov alebo svalov o 25%.

Menštruačná bolesť a zázvor

Bude tiež účinná pri liečbe menštruačnej bolesti namiesto užívania tabliet počas tohto obdobia. Uvoľňuje svalové kŕče, bolesti hlavy a znižuje niektoré príznaky. Preto ak máte bolestivú menštruáciu, začnite piť zázvorovú vodu potom.

Zjednodušuje chudnutie

Zázvor je prirodzená látka, ktorá urýchľuje metabolizmus alebo schopnosť tela spáliť tuk. Vďaka tomu, keď ho pravidelne jeme, spálime viac kalórií ako normálne. Vďaka tomu rýchlejšie chudeme. Výskumníci z KOOLUMBIJSKEJ UNIVERZITY tvrdia, že tí, ktorí ju denne jedia s raňajkami, tým horia kalórie rýchlejšie. Zázvor pomáha udržať hladinu cukru v krvi. To je kľúčová podmienka pre chudnutie. Okrem toho zázvoru podporuje odstránenie tuku najmä v brušnej oblasti.

Príprava zázvorovej vody

Zázvorná voda sa dá nazvať zázvorovým čajom. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a stojí za to piť ju každý deň na raňajky. Varte vodu a nakrájame tri plátky zázvoru. Zalejte ju vodou a zakryte viečkom. Po piatich minútach, keď varenie trochu chladne pridáme citrónovú šťavu, môžete tiež osladiť medom.

Môžete tiež pripraviť väčšie množstvo zázvorovej vody a uložiť ju do chladničky. Pri príprave je potrebné:

  • jemne nasekaný kus zázvoru
  • 1,5 litra vody
  • šťava z jedného citróna

Varte do vody a potom sa pridáva zázvor. Nasypeme ho a po dobu 15 minút pridajte citrónovú šťavu. Keď sa ochladí, nalejte do uzavretej nádoby a nechajte ju v chladničke.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>