Zabudnite na drahé stretnutia v salóne a riešte problém celulitídy sami. Tu vám prezradíme najefektívnejšie domáce telové zábaly

Ste už unavené, aby ste zakrívali nohy a zadok kvôli celulitíde? Už sa nemusíte cítiť nepríjemne s tým, ako vaše telo vyzerá, pretože teraz máte 4 zábaly proti celulitíde s garantovaným účinkom.

Sú veľmi lacné a môžu byť pripravené doma z jednoduchých prísad. Zabudnite na drahé baliace stretnutia v salóne a riešte problém celulitídy sami.

  1. Zabaľte do kávy

Jedným z hlavných kozmetických účinkov kávového základu je tavenie tukových vrstiev a odstránenie pomerančovej kôry vzhľadom na celulitídu. Zmiešajte šálku kávy s dvoma polievkovými lyžicami olivového oleja a lyžicou citrónovej šťavy. Zohrejte zmes v mikrovlnnej rúre po dobu 30 sekúnd, potom ju naneste na problémové oblasti intenzívnou masážou. Zakryte fóliou a nechajte ingrediencie preniknúť do kože asi 30 minút a potom opláchnite teplou vodou. V týchto oblastiach naneste krém s účinkom proti celulitíde.

  1. Zahaliť sa s hlinkou a zeleným čajom

Hlinka je prírodný kozmetický výrobok, najbežnejšie používaný na boj proti celulitíde. Zmiešajte dve lyžičky z práškovej hliny, tri polievkové lyžice koncentrátu zeleného čaju, na arómu polievkovú lyžicu citrónovej šťavy. Aplikujte masírovaním zmes na problémové oblasti, zabaľte do fólie a nechajte pôsobiť 30 minút.

  1. Zábal s éterickými olejmi

Esenciálne oleje sú prospešné pre celulitídu, ale obzvlášť vyniká a zdá sa, že má najsilnejší účinok na vyhladenie pokožky: pelargónový olej a citrónový olej. Pripravte zmes dvoch polievkových lyžíc muškátového oleja, dve polievkové lyžice oleja z citrónovej trávy, 2-3 lyžice medu a lyžicu citrónovej šťavy. Masírujte si pokožku s touto zmesou a zakryte ju plastovou fóliou. Nechajte zložky pôsobiť 20 – 30 minút a potom ich odstráňte teplou vodou.

  1. Zabaľte do medu a škorice

Med a škorica spojujú sily, pokiaľ ide o boj proti celulitíde. Med má detoxikačné vlastnosti a bojuje proti zadržiavaniu vody, zatiaľ čo škorica stimuluje krvný obeh a pomáha tónovať pokožku. Zmiešajte tri polievkové lyžice medu a tri čajové lyžičky škorice a dôkladne premiešajte. Masírujte problémové oblasti po dobu 5 minút. Plochu zakryte plastovou fóliou a nechajte ingrediencie pôsobiť 30 minút.

Dôležité!

Mali by ste sa vyhnúť zábalom tela, ak:

– ste tehotná

– máte ochorenie obličiek

– máte kŕčové žily

– trpíte ochoreniami kardiovaskulárneho systému

– máte horúčku

– ste alergický na niektorú zo zložiek používaných na zábal

 

ZDROJ:lushzone.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>