Zabráňte vzniku a rastu gangliónových cýst, obyčajný … čaj s nimi zatočí, onedlho zbadáte výsledky, ktorými budete milo prekvapení

Tieto lézie (hrbole) sa môžu objaviť na vašich dlaňach, zápästiach alebo prstoch z dôvodu zranenia, uhryznutia hmyzom alebo pracovných bublín. Oni sa tiež nazývajú hygrom (ganglion cyst) v medicíne, a niekedy to môže byť znakom vážneho zdravotného problému. Náraz na zápästie je benígna forma a môže byť dôvodom na obavy a mali by ste túto záležitosť riešiť čo najskôr.

Gangliová cysta je opuch plnený tekutinou, ktorý sa obvykle rozvíja v blízkosti kĺbu alebo šľachy. Cysta sa môže pohybovať od veľkosti hrachu až po veľkosť golfovej loptičky.

Ganglionové cysty vyzerajú ako hladká hrudka pod kožou. Sú tvorené hustou želé podobnou tekutinou nazývanou synoviálna tekutina, ktorá obklopuje kĺby a šľachy, aby ich premazali a upchali počas pohybu.

Kde a prečo sa tieto hrbole objavujú

Nárazy sa väčšinou objavujú na zápästí. V zriedkavých prípadoch sa môžu objaviť na povrchu dlaní alebo na vnútornom povrchu prstov. Hrbky môžu byť pevné alebo mäkké na dotyk. Najbežnejšie príčiny výskytu nárazov sú:

 • Nedávne zranenie alebo nesprávne uzdravená zlomenina kostí
 • Vrodená slabosť kostí a kĺbov
 • Degeneratívne ochorenia kĺbov
 • Zápal mäkkých tkanív zápästia
 • Dlhé opakujúce sa pohyby zápästia (bežný faktor medzi hudobníkmi a tými, ktorí pracujú veľa na počítači)

Príznaky a liečba

Neexistuje žiadny zjavný dôvod na formovanie rázov. Je známe, že rýchlosť rastu cysty sa mení. Niekedy to môžu zostať nezmenené už niekoľko rokov, zatiaľ čo v iných prípadoch sa lézia môže dramaticky zväčšiť v priebehu niekoľkých dní.

Vzhľad výronu je sprevádzaný nasledujúcimi príznakmi:

 • Ťažké pohyby kĺbov
 • Červená koža okolo nárazu
 • Bolesť a podráždenie okolitých tkanív
 • Zvýšená alebo znížená citlivosť pokožky

Pamätajte si, že nie je šanca, aby sa náraz rozvinul na malígny nádor, stále by ste sa mali poradiť s lekárom čo najskôr. Odporúčame vám, aby ste sa poradili s chirurgom alebo pediatrom, aby ste určili príčinu ochorenia a poskytli vám účinnú liečbu.

Čierny čaj má vlastnosti, ktoré pomáhajú s rýchlejším hojením gangliónových cýst a zabraňujú ich ďalšiemu rastu. Okrem toho, čierny čaj pôsobí aj silne protizápalovo, znižuje bolesť a odstraňuje opuch.

Čajové vrecúška použite nasledovne:

 1. Pripravte si čierny čaj tak, že necháte vrecúška vo vriacej vode vylúhovať 5 minút.
 2. Potom vrecúška z vody vyberte a vyžmýkajte z nich zvyšky čaju.
 3. Následne priložte vrecúško na postihnuté miesto a nechajte ho 10 minút pôsobiť.
 4. Proces opakujte niekoľkokrát každý deň počas viacerých dní za sebou.

Onedlho zbadáte výsledky, ktorými budete milo prekvapení.

ZDROJ:womendailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>