Za akné a ekzém na vašej pleti môže často strava. Dermatológovia vám poradia, ako ju liečiť

Mnohí s prekvapením zistia, že výživa ovplyvňuje stav ich pleti. Ale najčastejšie kožné poruchy, od akné až po ekzém, sú často spôsobené jedlom. Ak máte takú poruchou, môže sa stať, že celá vec je, že jete niečo zlé – alebo nejedia predpokladal – ale môže byť vyžadované lieky vydávané len na lekársky predpis.

Akné

Poradenstvo dietetika:

Hlavnými spúšťačmi akné sú cukor a mliečne výrobky, môžu viesť k ostrému skoku v krvnom cukre. Pre klientov s akné odporúčam denne odobrať mak, ocot a jablkový mušt. Maca stabilizuje hormóny, a škoricový a jablkový jablkový ocot má priaznivý vplyv na hladinu cukru v krvi.

Vylejte veľkú lyžicu jablčného octu do pohára vody a pite ráno na prázdny žalúdok alebo pred večerou. Jednoduchý spôsob, ako zahrnúť mak a škoricu do diéty, je pridať štipku ceylonovej škorice a malú lyžicu makového prášku v smoothie.

Dermatologická rada:

Pri exacerbácii akné je veľmi dôležité nahradiť hydratačný krém a čistiace prostriedky s nemedogénnymi variantmi, ktoré neobsahujú oleje. Potom pridajte prostriedky na zabíjanie baktérií, ktoré spôsobujú akné. Najskôr skúste produkty s kyselinou salicylovou, ktoré je možné kúpiť bez lekárskeho predpisu, a potrite ich na postihnutú kožu.

Ak to nepomôže vyčistiť pokožku, poraďte sa s dermatológiou, lekár Vám môže predpísať liek na liečenie akné. V závislosti od typu kože sú najčastejšie predpísané benzoylperoxid, retinoidy, izotretinoín alebo produkty na báze síry.

Ekzém a rosacea

Dermatologická rada:

Vegetariánske zdroje bielkovín, fazule a šošovice, ale aj čaj oolong, sú dobré pre tých, ktorí trpia na rosacea. A pri ekzémoch as rozličnosťou môže pomôcť aj bezmäsitá strava. Probiotiká môžu byť tiež užitočné, nachádzajú sa v jogurte alebo sa predávajú ako potravinové prísady.

Pri výbere výživový doplnok s výhodou tie, ktoré obsahujú niekoľko rôznych druhov probiotík (bifidobaktérie, acidophilus a Lactobacillus rhamnosus) v dávke 30 miliárd CFU a vyššie. Bohaté na probiotických fermentovaných zeleniny, ako kimchi a nakladané mrkvy.

Dermatologická rada:

Ak máte ekzém mali by ste vynechať mydlo, pleťové vody a sprchové kúsky s pachmi, môže zhoršiť frustráciu. Na intenzívne zvlhčovanie a upokojenie pokožky používajte nasýtené zvlhčovacie krémy. V závažných prípadoch bude potrebné lokálne pridať steroidné prípravky, ktoré sú predpísané predpisom, potom by sa situácia mala zlepšiť po 10-14 dňoch.

Zhoršenie rosacei sa zvyčajne spôsobujú korenené jedlá, červené víno, nadbytok slnečného žiarenia a nízke teploty. Rosacea – celoživotné podmienka, ale možno JU ovládať pomocou mierneho detergentu, nezabudnite na ochranu pred slnečným žiarením.

ZDROJ:7 days.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>