Vždy noste pri sebe vo svojej kabelke klinčeky, nebudete veriť ako často sa vám môžu zísť

Voňavá korenina má mnoho účinkov na ľudský organizmus. U nás ju používame hlavne v kuchyni, no Číňania vedia oveľa lepšie, na čo všetko pomáha.

5 rád ako použiť klinčeky 

Problémy so žalúdkom

Ak vás žalúdok často bolí alebo máte hnačku, mali by ste  žuť klinček dvakrát denne. Podporuje trávenie a chráni ho pred škodlivými baktériami a parazitmi.

Závažné infekcie ústnej dutiny

Klinčeky môžu byť použité aj nasledovne. Majú antibakteriálne účinky a minimalizujú bolesť zubov a ďasien. Plus bonus? Žuvanie klinčekov okamžite obnoví váš dych, pretože neutralizuje nepríjemný zápach úst.

Bolesť v krku

Ak máte pocit, že sa vás niečo drží a že vás bolí v krku, pomôže klinček! Stačí rozdrviť niekoľko klinčekov a premiešajte ich s medom. Získate silnú pastu, ktorá vám pomôže.

Mladá a krásna pleť

Klinčke obsahuje látky, ktoré zničia voľné radikály. Proces starnutia sa spomalí. Obsahuje tiež veľa antioxidantov, ktoré očisťujú telo pred škodlivými látkami.

Klinček proti rakovine!

Vedci zistili, že klinčeky majú neuveriteľnú silu. Ukázalo sa, že znižujú riziko vzniku nádorov. Najefektívnejší je na rakovina prsníka. Nielenže jej zabráni, ale aj zabíja nádorové bunky, ktoré sú už v tele!

Vedeli ste o všetkých účinkoch klinčekov? Máte nejaké ďalšie tipy? Vždy ho majte v kabelke!

Zdroj: Takprosto cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>