Vyzerá ako burina, ale vo vnútri skladuje spásu pre vašu pečeň, oboznámte sa s ním

Existujú byliny, ktoré liečia viac ako jednu chorobu a majú priaznivý účinok na celé telo. Tieto rastliny zahŕňajú bodliak mariánsky. Je žiaduce mať ho v každom dome !

Má aj cenné liečivé účinky. Nielenže obnovuje pečeňové bunky, ale tiež bojuje proti infekciám a pomáha pri migréne i depresii. A to nie je všetko!

Na cirhózu pečene zomiera vo svete každý tretí človek v produktívnom veku? Uvádza to najväčšia svetová štúdia Global Burden of Disease. Aj na Slovensku stúpa počet chorôb pečene a spomedzi Európanov sme na nelichotivej štvrtej priečke. Pritom ochorenie pečene je jedným z najnebezpečnejších ochorení človeka. Potrebujeme ju na filtrovanie krvi a prechádzajú ňou všetky potraviny aj lieky. Slúži ako čistička, ktorá z tela odčerpá škodlivé a jedovaté látky.

Bodliak alebo pestrec obnovuje pečeň

Nazývame ho aj Silybum marianum, Ostropestred, Strieborný bodliak, či Kristova koruna. Zázračnou látkou v tejto byline je silymarín, ktorá je silným antioxidantom a pomáha nielen pri problémoch s pečeňou, ale aj pri obnove buniek pečeňovej membrány. „Dokáže totiž zázračne regenerovať pečeňové bunky a ochraňovať ich. Prudko zlepší krvný obraz a všetko, čo súvisí s krvinkami a imunitou. Zlepšuje trávenie zvyšovaním vylučovania tráviacich enzýmov. Pomôže pri ochoreniach lymfatického systému. Takisto zvyšuje vylučovanie žlče a zbavuje telo nahromadených toxínov. Odporúčam ho aj pri otravách ťažkými kovmi, infekčnej mononukleóze a žltačke,“ vypočítava pre izdravie.sk priaznivé účinky fytoterapeut Radomír Wojnar.

Pečeň je dôležitou súčasťou tráviaceho traktu. Očisťuje krv a zbavuje organizmus škodlivín.

Toto všetko dokáže pestrec:

 • podporuje obnovu pečeňových buniek
 • detoxikuje, čistí a posilňuje pečeň
 • preukázateľne odstraňuje následky chemoterapie
 • vhodný je pri otravách jedmi, hubami, alkoholom, drogami
 • znižuje nebezpečný cholesterol
 • zlepšuje činnosť spomaleného tráveni
 • chráni pečeň pri dlhodobom užívaní liekov
 • pomáha pri chronických chorobách pečene
 • napravuje sliznicu maternice
 • chráni žily a cievy
 • bojuje proti migréne, závratom, depresiám
 • pomáha pri častých ochoreniach pľúc

Najlepší účinok má pestrec, keď je drvený.

Najlepší je drvený

Zázračnú látku silymarín obsahujú semienka bodliaka. V našich končinách však bylina nedozrieva s takými účinkami ako keď je dopestovaný na miestach svojho pôvodného výskytu – Kanárske ostrovy či Španielsko. Bylinkár ich odporúča rozdrviť alebo pomlieť, inak nebudú mať nijaký účinok. Pri drvení nesmie prísť do kontaktu s kovom a byť vystavený teplote vyššej ako 40°C. Odporúča sa užívať jednu čajovú lyžičku štyrikrát za deň približne 40 až 60 minút pred jedlom a zapiť 3 dcl vody. Pestrec nemá vedľajšie účinky a môžete ho užívať aj preventívne.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>