Výskum ukázal, že zázvor môže liečiť rakovinu prostaty, rakovinu vaječníkov a rakovinu hrubého čreva oveľa lepšie ako chémia

Tento koreň, ktorý sa používa ako korenie, je plný aktívnych zložiek, ktoré hrajú dôležitú úlohu v našom zdraví, a je stále populárnou zložkou. Súčasný výskum však pomáha nájsť novú nádej pre pacientov s rakovinou.

Zázvor pomohol mnohým pacientom s rakovinou bojovať proti nevoľnosti a zápalu počas liečby. Zdá sa, že dokáže ešte viac.

V štúdii o účinkoch extraktu zázvoru na živé bunky vedci zistili, že extrakt zázvoru je schopný inhibovať rast rakovinových buniek, zabíjať ich a zanechávať zdravé bunky.

Zázvor nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky, čo je jeho hlavnou výhodou oproti modernej chemoterapii. Niektoré formy chemoterapie môžu zvýšiť rýchlosť metastáz, čo spôsobuje výskyt rakovinových buniek v iných orgánoch, ktoré nie sú spojené s liečeným orgánom.

Výskumníci zistili, že extrakt zázvoru redukuje nádory prostaty u myší o 56%, zatiaľ čo znižuje zápal a poskytuje telu antioxidanty.

Táto štúdia je okrem 17 ďalších štúdií, ktoré preukázali, že zázvor je jedným z najlepších nástrojov v boji proti rakovine. Okrem toho zázvor bol tiež podrobený recenzovaným štúdiám, ktoré dokazujú jeho hojenie pre viac ako 101 ďalších chorôb.

Môžete si vychutnať výhody zázvoru rôznymi spôsobmi: čaj, extrakty, výživové doplnky, môžete jesť surový zázvor rýchlo využiť jeho liečivé sily.

Recept na protizápalovú šťavu so zázvorom:

  • 1 polievková lyžica nastrúhaného organického zázvoru 
  • 2 zelené jablká 
  • 2 uhorky 
  • 4 vetvičky zeleru 
  • 2 hrsti špenátu 
  • 1 citrón

Postup:

Musíte prísady rozmixovať alebo odšťaviť a preliať do pohára, denne môžete vypiť 1-2 poháre.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>