Výskum hovorí, že v každej domácnosti majú byť na stole čerstvé kvety a toto je dôvod prečo…

Odosielanie kvetov je sladké gesto ľudí najčastejšie, keď sa snažíte dať niekomu vedieť, že na nich myslíte alebo ich povzbudzujete. Kvety môžu nielen rozjasniť niečí deň, ale ukázalo sa, že toto univerzálne gesto je oveľa užitočnejšie, než si myslíte. Konkrétne bolo preukázané, že nákup a udržiavanie čerstvých kvetov doma prispieva v znižovaní úzkosti a bolesti.

Nedávno americká spoločnosť pre záhradníctvo urobila štúdiu, aby zistila, či kvety pozitívne ovplyvňujú post-hospitalizované osoby. Prekvapivo, výsledky boli viac ako pozitívne! Tím výskumníkov študoval deväťdesiat pacientov zotavujúcich sa z apendektómií, ktorí boli rozdelení do dvoch miestností s rastlinami alebo bez nich.

Presnejšie povedané, štúdia zistila, že pacienti, ktorí mali vo svojich miestnostiach kvety, mali pozitívnejšie fyziologické reakcie, znižovali úzkosť, únavu a bolesť a vyššiu spokojnosť v porovnaní s pacientmi v miestnosti bez rastlín a kvetov.

Táto štúdia nie je prvá tohto druhu. Štúdia vykonaná British Journal of Sports Medicine zistila, že záhradníctvo poskytuje podobné výsledky ako ísť do posilňovne. Aktivity na voľný čas, ako je záhradníctvo, môžu byť rovnako zdravé ako potenie v posilňovni? Wow!

Udržiavanie izbových rastlín nemá rovnaké výhody ako kopanie v záhrade, ale ukázalo sa, že znižujú stres, zlepšujú kvalitu ovzdušia a vyvolávajú pozitívne zmeny na molekulárnej úrovni. Ak sa zachová správna cesta, izbové rastliny môžu pacientom ponúknuť veľkú príležitosť prežiť prírodu v prípadoch, keď vonkajšia zeleň nemôže poskytnúť túto výhodu.

Koniec koncov, vyzerá to, že kvety by mali byť akýmsi doplnkom pacienta! Existuje mnoho druhov kvetov, ktoré posielajú správu „ čoskoro “. Tu sú dva návrhy:

  • Hydrangeas: Vedeli ste, že hortenzie predstavujú odhodlanie! Na tento účel je to skvelá kvetina. Môžete ju skombinovať s malými kvetmi so zeleňou, aby ste vytvorili kyticu, vďaka ktorej sa pacient cíti sviežo.
  • Sedmokráska: sedmokrásky sú v rôznych farbách a sú skvelou voľbou pri hľadaní kvetov, ktoré prinášajú úľavu „čoskoro“.
  • Calla lilie: Calla ľalia sú tiež dobrou alternatívou, aby boli v nemocničnej miestnosti. Skombinujte ľalie rôznych farieb a vytvorte nádhernú kyticu, ktorá rozjasní váš milovaný deň!

ZDROJ:globalremedyhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>