Vyrazí vám dych, keď si aplikujete na svoju pleť a vlasy túto domácu masku z kávy

Káva je absolútne najlepším nápojom pre všetkých milovníkov kofeínu. Obsah kofeínu je dostatočný na to, aby ste ráno začali energicky. Okrem toho, že dáva ranný náraz, jeho antioxidačné vlastnosti môžu pomôcť pri udržiavaní pokožky vyživovanej a zdravej, za predpokladu, že sa konzumuje s mierou. Káva tiež zvyšuje prietok krvi v tele, čo naopak zvyšuje produkciu kolagénu. Vaša obľúbená kuchynská prísada môže urobiť zázraky pre vašu pokožku a vlasy rovnako. Existuje niekoľko dostupných krémov na trhu, ktoré tvrdia, že pokožka bude jasnejšia a zdravšia, avšak väčšina z nich je pomerne drahá a plná chemických látok. Vždy je lepšie používať organické zložky na kožu, ktoré vám môžu poskytnúť lepšie výsledky ako tie, ktoré sú založené na chemických látkach. Tu v tomto článku vysvetlíme, ako môžu tieto kávové zrná poskytnúť výhody pokožke a vlasom. Potrebujete len kávové zrná, hnedý cukor a olivový olej.

Káva na kožu

1. Zmiešajte polovicu šálky čerstvo pomletých kávových zŕn, 1 šálku hnedého cukru a dve tretiny šálky olivového oleja v miske. Môžete pridať 1 čajovú lyžičku panenského medu. Dobre premiešajte.

2. Vezmite si kávu a naneste ju na tvár a krk.

3. Pri nanášaní kávového krovu dbajte na to, aby pokožka bola vlhká, pretože káva má leptavú povahu. Je vždy lepšie aplikovať na vlhkú pokožku, aby sa zabránilo podráždeniu pokožky.

4. Akonáhle to idete urobiť, trochu namočte ruky a jemne začnite jemne masírovať kruhovými pohybmi okolo 7 – 8 minút. Vypláchnite pomocou vlažnej vody.

Vždy je lepšie používať organické zložky na kožu

Poznámka: Ak nemáte olivový olej, môžete použiť kokosový, mandľový, orechový alebo akéhokoľvek iný esenciálny olej podľa vlastného výberu.

Táto kefka vám pomôže zbaviť sa mŕtvej kože. Vzhľadom k tomu, káva je veľký antioxidant, bude chrániť pokožku pred akné a začervenaním. Okrem pokožky môžete dokonca použiť túto masku na vlasy. Kyseliny prítomné v kávových zrnách môžu značne zvýšiť štruktúru vlasov.

Maska na vlasy 

Ak chcete vyrobiť masku na vlasy, budete potrebovať kávové zrná pomleté a vodu. Zmiešajte obidve zložky dobre, až sa vytvorí hustá pasta. Pomocou prstov naneste ju na celú vašu hlavu a po ukončení práce ju umyte vodou.

Tak na čo čakať, zoberte túto tajnú kuchynskú prísadu a urobte si ju hneď!

ZDROJ:food.ndtv.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>