Vyliečte sa bylinami, lieky nie sú vždy jediným riešením

Zníženie krvného tlaku pomáha zabezpečiť, aby ľudia netrpeli žiadnymi ničivými vedľajšími účinkami, ktoré sa môžu vyskytnúť, keď sa príliš zvýšia. Hypertenzia, ako sa často nazýva vysoký krvný tlak, je zodpovedná za zvýšené riziko ochorenia obličiek, srdcového infarktu, problémov so zrakom, srdcového zlyhania, mŕtvice a mnohých ďalších život ohrozujúcich zdravotných stavov. Bohužiaľ, mnohí ľudia buď neberú tieto hrozby vážne, alebo zistili, že lieky, ktorých lekár predpísal, prišli s vedľajšími účinkami, ktoré spôsobujú, že sa cítia horšie.

Lieky nie sú jediným riešením

Ako súčasť liečebného plánu pre vysoký krvný tlak, lekár často zdôrazňuje pacientovi, aké dôležité sú ich voľby životného štýlu pre ich zdravie. Veci, ako je cvičenie a jesť diétu, ktorá sa zameriava na jesť viac ovocia a zeleniny a menej mäsa a mliečnych výrobkov môže ísť dlhú cestu smerom k zníženiu vysokého krvného tlaku. Okrem diéty DASH (diétne prístupy k zastaveniu hypertencie) formulovanej v Národnom inštitúte pre srdce, pľúca a krv (NHLB), ktorý je súčasťou Národného inštitútu zdravia (NIH), môžu ľudia, ktorí trpia vysokým krvným tlakom, pridať ďalšie opatrenia na zníženie krvného tlaku.

7 Byliny, ktoré môžu pomôcť

Nasledujúcich sedem bylín, z ktorých mnohé sú populárne a už sa používajú v kuchyniach po celom svete, môže pomôcť znížiť krvný tlak a potrebu liekov.

  • Cesnak: Štúdia v Centre klinického výskumu v New Orleans zistila, že alicín, látka v cesnaku, pomohol deviatim výskumným subjektom s ťažkým výskytom hypertenzie zažiť jeho redukciu.
  • Cibuľa: Štúdia Journal of Nutrition zistila, že antioxidant flavonol, quercetin, spôsobil subjektom zníženie diastolického a systolického tlaku v porovnaní s jedincami, ktorí užívali placebo.
  • Škorica: Táto bylina má mnoho zdravotných vlastností, vrátane zníženia krvného tlaku a boja proti cukrovke. Výskumné subjekty, ktoré požili vo vode rozpustnú formu škorice, mali zvýšenie antioxidantov, ktoré znižujú hladinu cukru v krvi.
  • Kardamóm: Po užívaní tejto byliny len tri mesiace, 20 ľudí, ktorí boli nedávno diagnostikovaní s ťažkou hypertenziou, zistili, že hladiny krvného tlaku sa výrazne znížili.
  • Olivy: Ukázalo sa, že olivový olej, ktorý je základom v stredomorskej strave, znižuje krvný tlak a robí ľudí, ktorí žijú v tejto oblasti, niektorými z najzdravších na svete.
  • Hloh: Keď 79 ľudí s diabetom 2. typu užívalo 1200 mg extraktu hloh po šestnásť týždňov, ich priemerný diastolický tlak sa znížil.

Vyššie uvedené byliny sú dôkazom, že práve preto, že zmena stravy je nevyhnutná pre dobré zdravie. Štedré použitie niektorých z najpopulárnejších byliniek môže viesť k lepšiemu zdraviu.

ZDROJ:naturalnewsblogs.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>