Výhody chôdze a behu – prečo by sme mali začať s touto činnosťou ešte dnes?

Chôdza a beh z roka na rok získava čoraz väčšiu popularitu. Preto sme sa rozhodli zamyslieť sa nad výhodami tohto typu fyzickej aktivity. Podarilo sa nám zozbierať cenné body a dnes vám povieme, prečo stojí za to začať.

Systematicky pôsobí na telo pozitívne v mnohých oblastiach. Len pár týždňov po spustení začneme pozorovať zmeny v našom tele a stave. Napríklad, pokojová srdcová frekvencia klesá, cholesterol padá, ak je telo efektívnejšie a je pre nás jednoduchšie vykonávať každodenné činnosti, ako napríklad behanie po schodoch.

Okrem toho beh veľmi dobre ovplyvňuje srdce, ktoré je známe ako čerpadlo, bez ktorého naše telo nemôže fungovať. Ľudia, ktorí pravidelne chodia pravidelne menej často trpia koronárnym ochorením. Samozrejme si všimnete, že začnete chudnúť, je to preto, že spaľujete kalórie počas prevádzky. Okrem toho pracuje veľa svalov, čo je dôvod, prečo tvaruje celú postavu.

Výhody behu

 1. Posilňuje mozog
 2. Pomáha spaľovať tuk
 3. Tvaruje postavu
 4. Zvyšuje libido
 5. Znižuje stres
 6. Znižuje riziko vzniku rakoviny alebo Alzheimerovej choroby
 7. Posilňuje kosti a svaly
 8. Posilňuje srdce
 9. Posilňuje imunitu
 10. Uvoľňuje endorfíny, takže vám dáva dobrý zmysel pre humor
 11. Znižuje hladinu zlého cholesterolu

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>