Vyhoďte všetky nohavice, je na čase neschovávať nohy pod nimi. Geniálny recept, vás donúti nosiť tie najkratšie sukne

Podľa štatistík trpí každý druhá žena na tejto planéte, a jeden z desiatich mužov. Najsmutnejšie je, že choroba doháňa ľudí v rozkvete už v 40 rokoch.

Slovo “ kŕčové“ sa prekladá z latinčiny ako opuchy, uzol. Kŕčové žily nôh ovplyvňujú žily, ktoré nesú krv do srdca, žily strácajú svoju pružnosť a žilové steny sú tenšie.
 

Táto choroba nie je nič nové, ako je uvedené v Biblii, vieme, že trpeli kŕčovými žilami v starovekom Egypte a starovekom Grécku. Takže počas vykopávok v Egypte múmie bola objavená s príznakmi kŕčových žíl spojené s 1595-1580 rokov pred naším letopočtom Hippokrates, Galén, Paracelsus, Avicenna pokúsila zmierniť utrpenie svojich pacientov, ale často sa nepodarilo …

Príčiny kŕčových žíl

– najčastejšie zdedením

– každý tretia ženy k nej dôjde v priebehu tehotenstva.

– riziko vzniku kŕčových žíl sú ľudia vykonávajúci veľa času na nohách, alebo naopak tých, ktorí veľa sedia, ako je napríklad kancelárskych pracovníkov.

– nosenie vysokých podpätkov, zlé stravovacie návyky, nadváha tiež prispievajú k vzniku a progresii kŕčových žíl.

– škodlivá ako zdvíhanie a nosenie ťažkých bremien.

Jeden z najstarších zvonov, ktoré by mali strážiť je unavené nohy, opuchy, pocit ťažoby, plnosti, pocit horiace nôh, kŕče, bolesti v lýtkach pri chôdzi. Potom sa na nohách objavia malé „hviezdy“.Samotné varixy na prvý pohľad nie sú nebezpečné, len kazia estetickú krásu nôh, ale ak je spustený, vývoj ochorenia môže viesť k ekzémom a vredy a invalidity.Preto sa pri prvom výskyte poraďte s lekárom.

Ako sa ich zbaviť rôznymi spôsobmi.

– chirurgicky, to znamená, že jednoducho odstrániť chorú žilu.

– veľmi obľúbená sklerotizácia, kde sú žily akoby zlepené pomocou špeciálnych konštrukcií.

Ako pomôcť sami– Povinná samozrejme, hygiena nohy. V lete, nevystavujte nohy intenzívnemu slnečnému žiareniu.– Odporúča sa, nesedieť alebo stáť v jednej polohe po dlhú dobu, nepoužívajte výťah a choďte po schodoch, chôdza by mala byť aspoň jednu hodinu denne. Nepriberať na váhe, jesť správne, vypiť aspoň 2 litre vody denne.

– Ochorenie je oveľa jednoduchšie ľahkou pravidelnou gymnastikou nôh . Napríklad stúpať na prsty na nohách, takže päty sú nad podlahou až 1 cm, a dať dole. Opakujte 10-krát. Prestávka 20 sekúnd a opakuje cvičenia.
Alebo toto cvičenie: Ľahnite si na chrbát, zdvihnite pravú nohu, aby sa udržala vo vzduchu, triasť sa vo vzduchu. Nižšia. To isté s druhou nohou. 10 krát každú.

– Existujú tiež tradičné metódy liečby kŕčových žíl . Niektoré z nich.

  • Jablčný ocot . 1 čajová lyžička na 1 šálku vriacej vody. Piť 3 šálky denne. 1 ½ lyžičky na šálku vody. Potrieť rozšírené žilky v dopoludňajších hodinách a pred spaním.
  • Uliginose. 100gr. sušené byliny variť vo vedre s 5 litrami vriacej vody, prikryte a nechajte po dobu 8-10 hodín. Používa sa pre nočné kúpanie. Teplota kúpeľa 37, trvanie 20 minút.
  • Čerstvé listy zeleru nasekať a miešať s rastlinným olejom. Aplikovať na nohy pacienta.
  • Zemiaky. Nielen, že to pomôže s kŕčovými žilami, ale dokonca zmiznú vytvorené vredy. Umyte oškrabte so šupky a pomlieť, potrieť na postihnutú oblasť vo vrstve asi 1 cm. Prekryť niekoľko vrstiev gázy a nechajte 4-5 hodiny, potom navlhčite gázu s čerstvou zemiakovou šťavou.
  • Pre jednoduchosť boľavé nohy striedavo prepláchne studenou a teplou vodou.
  • Pomáha nočné trenie esenciálneho oleja z rozmarínu, jedľe, citrónu a ľahkou masážou.
 • Utieranie nohy s kusmi ľadu z vývarov harmančeka, šalvie, mäty piepornej, dubovej kôry.

Lepšie samozrejme dávať pozor na nohy už od útleho veku.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>