Vyhnite sa týmto 7 veciam a astmatické záchvaty doma, už nikdy na vás nezaútočia

Astma je ochorenie súvisiace s dýchacím systémom. To môže viesť k dýchavičnosti a kašľu. V niektorých prípadoch môžu astmatické zásahy zasahovať do vašich každodenných činností a dokonca ohrozovať váš život. Symptómami astmy sú často dýchavičnosť, kašeľ, hrudník, bledá a zamračená tvár, modré pery alebo nechty, ťažkosti pri rozprávaní …. Často však vidíme, že mierne astmatické záchvaty sú bežnejšie ako ťažká astma. Aby ste zabránili tomu, aby mierna astma bola závažnejšia, musíte vedieť, ako účinne predchádzať astmatickým záchvatom.    

Ako účinne zabrániť útokom astmy doma – 7 dobrých domácich liekov

Existuje veľa faktorov, ktoré môžu ovplyvniť astmatické záchvaty. Mali by ste o nich dobre vedieť, odvtedy viete, ako účinne  predchádzať astmatickým záchvatom doma bez použitia liekov. V tomto texte vám ukážeme niektoré populárne veci, ktorým je potrebné sa vyhnúť, aby ste účinne zabránili astmatickým záchvatom, ktoré vám môžu byť veľmi užitočné, vrátane:

Vyhnite sa fajčeniu

Mali by ste sa vyhýbať všetkým zdrojom dymu, ako sú tabak, sviečky, požiare, kadidlo, ohňostroje a verejné priestory, ktoré umožňujú fajčenie. Fajčenie je jedným zo spoločných dôvodov mnohých ochorení, ako sú ochorenia srdca, krvný tlak, najmä zmes dymu spôsobí, že astma je horšia. Aby sa zabránilo astmatickým záchvatom, je potrebné zabrániť fajčeniu. Táto akcia je naozaj nielen dobrá pre astmatické záchvaty, ale aj pre váš zdravý život.

Vyhnite sa drsným čistiacim prostriedkom a chemikáliám

Je veľmi dôležité obmedziť dotyk s alergénmi. Alergény majú extrémne zlý účinok na astmu. Môže spôsobiť dočasné zvýšenie zápalu dýchacích ciest u pacientov s astmou, odvtedy sa astmatické záchvaty stanú náchylnejšie. Okrem toho si tiež všimnete prostredia, ako v reštaurácii, ktorá umožňuje fajčenie cigariet alebo veci, ktoré môžu spôsobiť vaše astmatické záchvaty ako perové vankúše a spodné pokrývky. Preto by ste sa mali vyhýbať vystaveniu alergénom, aby ste účinnejšie zabránili astmatickému záchvatu.

Jedným z bežných spúšťačov astmy sú výpary z domácich čistiacich prostriedkov. Pacienti s astmou by sa mali vyhýbať vdychovaniu týchto dymov a čo najviac sa ich dotýkať. Môže tiež pomôcť účinne predchádzať astmatickým záchvatom.

 

Vyhnite sa domácim zvieratám v spálňach alebo na nábytku:

Domáce zvieratá sú súčasťou nášho života. Mnohí z nás majú doma. Avšak, pes je jedným z bežných spúšťačov astmy, že pacienti s astmou by sa mali vyhnúť dotýku.

Odstráňte plesne a peľ:

Plesne a peľ sú tiež bežné spúšťače astmy. Ako zabrániť astmatickým útokom doma tiež zahŕňa odstránenie plesní z vášho domu. Aby ste ju znížili vo vašom dome, musíte odstrániť domáce rastliny, vyhnúť sa všetkým kitnúcim kvetom, ktorých peľ môže viesť k vašej astme, rovnako ako udržiavať váš dom vždy čistý a suchý. Okrem toho môžete okno otvoriť, aby ste dostali nový čerstvý vzduch do svojho domu.

Kontrolný stres:

Intenzívne emócie a obavy, keď máte stres, môžu zhoršiť príznaky astmy. Preto ak chcete znížiť riziko astmatických záchvatov, mali by ste urobiť niečo na zmiernenie stresu a mať zdravý a šťastný život. Existuje mnoho spôsobov, ako zmierniť stres.

 Venujte pozornosť počasiu: 

U mnohých pacientov s astmou má počasie vážny vplyv na ich ochorenie. Počasie je buď príliš horúce, príliš vlhké alebo slabý vzduch môže spôsobiť, že príznaky astmy sa stanú vážne. Aby ste minimalizovali nepriaznivý vplyv prostredia na astmu, musíte obmedziť svoju aktivitu v prírode, ak počasie nie je dobré pre vašu chorobu.

 

Minimalizujte expozíciu prachu:

Prach je skutočne zlým faktorom pre astmu vo všeobecnosti a najmä pre respiračný systém. Obmedzenie vystavenia prachu je jedným z bežných spôsobov, ako účinne predchádzať astmatickým záchvatom. Koberce a ťažké závesy vo vašich izbách sú ideálnym miestom. Takže ak chcete obmedziť vystavenia prachu, musíte ich odstrániť zo svojich miestností a súčasne umyť všetko v horúcej vode.

ZDROJ:vkool.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>