Vyhadzujete pomarančovú kôru? Je to však veľká škoda, pretože je to hotový poklad

Vedeli ste, že koža niektorých druhov ovocia obsahuje najviac výživné a užitočné látky? Pamätajte si na to, keď znova odhodíš kôru z pomarančov!

Kôra z pomaranča je poklad

Pomaranče sa zvyčajne pestujú s minimálnym využitím pesticídov. Jedno pomarančové médium obsahuje viac ako 60 flavonoidov a 170 rôznych fytonutrientov, ktoré sú užitočné pre naše telo a nielen tieto organické zlúčeniny sa môžu aplikovať s na čistenie pokožky a dokonca aj na čistenie domu. Pomocou jednej lyžice octu a jednej lyžice kôry z pomaranču môžete dokonale vyčistiť váš domov.

Lekárske vlastnosti pomarančovej kôry

Podľa Ayurveda, pomarančová kôra je horká, ale táto horkosť prospieva nášmu telu veľmi dobre. Na metabolizmus v ľudskom tele, zlepšuje trávenie, zabraňuje pálenia záhy. Toto je účinný prostriedok na zmiernenie nevoľnosti a zvýšenie živosti. Prášok z pomarančovej kôry pomáha rozpustiť hlien v dýchacích cestách, bojovať s kašľom a dokonca aj astmou.

Éterické oleje

Éterické oleje na ktoré sú pomaranče bohaté, majú antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. Najmä esenciálny olej „d-limonen“, ktorý udržuje normálnu kyslosť v žalúdku a pozitívne ovplyvňuje procesy, ktoré sa vyskytujú v čreve. Pečeň je tiež vyložená a čistená kvôli tejto zázračnej liečbe.

Spotreba pomarančových šupiek je veľmi vhodná pre ľudí s nadváhou, pretože éterické oleje neutralizujú nadmerný cholesterol. Flavonoid hesperidín, hovoria vedci, zabraňuje rozvoju osteoporózy a rakoviny konečníka.

Oleje v pomarančoch majú sedatívny účinok, pretože sa dajú bezpečne použiť na upokojujúce a relaxačné kúpele a inhalácie pre nespavosť a nervové vyčerpanie.

Pomarančová kôra – veľkí pomocníci prírodných krás

Ak máte mastnú kožu, pomarančová kôra je pre vás úspešným preventívnym nástrojom. Aplikácia pokožky spôsobuje, že pokožka je jemná a hladšia, vyváženejšia a redukuje obsah tuku. Častice pomarančovej kôry – prírodné kroviny, ľahko exfoliujú všetky nepotrebné častice kože a dokonca aj akné.

Vďaka protizápalovému, antifungálnemu účinku je kôra dobrá pri riešení problému vyrážky, uzdravuje rany.

Ak chcete naplniť dom s príjemnou citrusovou vôňou, stačí varenie kôry vo vode a  naplniť miestnosť s očarujúcou vôňou.

V kuchyni sú tiež užitočné kôry z pomarančov

  1. Pomarančová kôra zvyšuje chuť a vôňu mnohých jedál. Použite originálne prísady do receptov!
  2. Nadbytočná vlhkosť už nie je problém. Sušené pomarančové šupky absorbujú vlhkosť z hnedého cukru – len ich nechajte v nádobe s cukrom.
  3. Ak nemôžete odolávať sladkostiam, miesto cukríkov žujte pomarančú kôru – zaujímavá voľba. Nie sú len lahodné, ale obsahujú aj veľa vitamínu C. Prírodný cukor obsiahnutý v kôre zvyšuje imunitu.

Páčili sa vám užitočné tipy v tomto článku? Potom ich zdieľajte so svojimi priateľmi!

ZDROJ:amazingajmer.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>