Všimli ste si také zafarbenie na tvári? Pozrite sa, čo to je

Ak jedného dňa v zrkadle vidíte zafarbenie na líci a koža na určitom mieste bude tmavšia a nepravidelný tvar, pravdepodobne sa budete musieť vyrovnať s melanodermiou, ktorá sa tiež nazýva chloasma.

Čo je melanodermia

Šedo-hnedé škvrny na tvárach sa vo väčšine prípadov objavujú na lícach, ale aj na nose alebo čele. Stávajú sa aj nad horným perom. Je spojená s nadmerným vystavením slnku. Nie je to nebezpečný stav pre naše zdravie, ale je to určite veľký estetický problém. Je zaujímavé, že ženy trpia častejšie ako muži. Prevencia melanodermy pozostáva hlavne z opaľovacích krémov. Preto, ak používate opaľovací krém, riziko je nízke.

Riziková skupina

  • tehotné ženy
  • postmenopauzálne ženy
  • ženy s menštruačnými poruchami
  • žien užívajúcich perorálnu antikoncepciu
  • žien s chronickým ochorením pečene
  • nadmerné vystavenie UV žiareniu

Liečba melanodermie

Ak existuje taký problém, nesiahajte po domácich cestách. Ich účinnosť môže byť zanedbateľná. Je lepšie ísť ku dermatológovi, ktorý vám predpíše aktuálny liek. Ak mu nepomôže, používajú sa aj liečby ako chemický peeling, mikdrodermabrázia a dermabrázia.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>