Vrátili ste sa z dovolenky? Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je vypustiť vodu na toalete

Pre mnohých to môže byť prekvapujúce, ale po návrate z dlhej dovolenky by sme mali okamžite vypustiť vodu z toalety. Prečo? Vďaka tomu môžeme znížiť riziko vystavenia sa vášmu zdraviu.

Vypustite vodu na toalete a odskrutkujte kohútiky

Môže sa tým znížiť riziko legionárskej choroby. Hoci je infekcia zriedkavá.

Čo presne je toto ochorenie?

Legionárska choroba

Legionelóza, pretože sa inak nazýva toto ochorenie, je spôsobená baktériami rodu Legionella. Tieto baktérie sa dokonale rozmnožujú v riekach, mori, pôde, ako aj v stojatej vode v potrubiach a kanalizáciách. Vypúšťanie vody na záchode niekoľkokrát denne a odskrutkovanie kohútikov každý deň, voda nie je v omeškaní, takže baktérie nemajú čas na intenzívnu reprodukciu.

Ak je však voda v potrubiach niekoľko dní, rast baktérií sa zvyšuje. Preto je dôležité vypustiť toaletu a odskrutkovať kohútik vo vani, drez a umývadlo, len čo sa vrátime domov.

Toto ochorenie sa môže infikovať napríklad inhaláciou vzduchu infikovanou vodnou parou  Preto by ste mali prepláchnutím vody zatvoriť záchodovú toaletu.

Príznaky legionárskej choroby

Baktéria spôsobuje ochorenie dýchacích ciest. Prvé príznaky sa objavia 2 až 10 dnípo infekcii a okrem iného zahŕňajú:

  • horúčka a zimnica
  • spavosť
  • anorexia
  • hnačka (v polovici prípadov)
  • bolesť v hrudníku
  • kašeľ
  • hemoptysis
  • zmätok

Liečba tohto ochorenia sa uskutočňuje pomocou antibiotík.

Je potrebné pripustiť, že príznaky legionárskej choroby nie sú najpríjemnejšie. Našťastie k infekciám nedochádza často, najmä v domácich podmienkach. Po návrate domov je však lepšie neriskovať a vypustiť zvyškovú vodu. Vyhneme sa nielen chorobe, ale postaráme sa aj o všeobecnú hygienu toalety.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>