Voda sa má piť pred jedlom alebo po jedle! Konečne som sa dozvedela pravdu …

Voda je najdôležitejším prvkom pre udržanie zdravia, efektivity a mladosti nášho tela. Voda je užitočná a veľmi potrebná a jej správne použitie pomôže predchádzať mnohým chorobám.

Štúdie v oblasti prínosov vody pre ľudské telo boli vykonávané už mnoho rokov, ale vedci zatiaľ nedokázali určiť, kedy je užitočnejšie piť: pred jedlom alebo po ňom?

VODA PRED JEDLOM

  1. Voda pred jedlom pomáha uspokojiť telo a znížiť počet kalórií spotrebovaných počas jedla. Jednoducho povedané, naplnenie žalúdka vodou, budete jesť menej jedla. A pomocou čistej vody s jedlom namiesto iných studených nápojov s množstvom cukru ušetríte svoju postavu od prebytku kalórií.
  2. Pohár vody pred jedlom čistí telo toxínov, udržuje normálny lymfatický systém a urýchľuje metabolizmus a tiež účinne čistí žalúdok a črevá.
  3. Voda nasýti telo vlhkosťou. Po spánku je naše telo dehydrované, a preto je dôležité piť vodu pred raňajkami. A predsa, pohár vody pred jedlom pomôže urýchliť metabolizmus a poskytne energiu na celý deň.

VODA PO JEDLE

Voda pomáha tráveniu. Dlho sa predpokladalo, že voda zabraňuje dobrému tráveniu jedla. Nedávne štúdie však ukázali, že voda práve pomáha tomuto procesu. Navyše, voda po jedle umožňuje telu rýchlo tráviť užitočné látky.

Pamätajte, že pitná voda je užitočná, a kedy ju piť, to všetko závisí od vás. Pite dostatok vody každý deň, budete vždy v dobrom duchu, dobrej nálade a pohode.

Čo na to hovoríte?

ZDROJ: takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>