Vložte pod plachtu na posteli kocku mydla a pozrite sa, čo sa stane. Výsledky uvidíte rýchlo

Trik s umiestnením tyčinky mydla pod plachtu sa môže zdať nepochopiteľný, ale táto metóda už pomohla mnohým ľuďom!

Nadšenci tejto techniky sa sťažovali na časté kŕče v lýtkach a chodidlách počas spánku. Ako veľmi dobre vieme, bolesť spôsobujúca kŕče môže byť veľmi silná a je ťažké ju zbaviť. Bol však nájdený spôsob, ktorý už pomohol mnohým ľuďom!

Všetko, čo musíte urobiť, je dať mydlo pod plachtu a ísť pred spaním do postele. Ako to pomáha? Veda nešpecifikuje presné dôvody, prečo by mydlo pomohlo. Nepotvrdzuje pravdivosť tejto techniky, ale tiež nepopiera. Nie je presne známe, ako mydlo reaguje na svalové kŕče – môže to byť účinok vylučujúcej látky alebo placebo efekt. To však nič nemení na skutočnosti, že táto metóda pomohla mnohým ľuďom a účinky boli zaznamenané za menej ako hodinu!

Odkiaľ pochádzajú kontrakcie?

Kontrakcie môžu ovplyvniť mnohé faktory. Hlavným dôvodom ich výskytu je nedostatok horčíka, draslíka a vápnika v našom tele. Každá z týchto zložiek je zodpovedná za špecifickú funkciu v našom tele. Draslík je zodpovedný za správne fungovanie neuromuskulárneho systému a horčík podporuje správne fungovanie nervového vedenia. Vápnik je stavebným kameňom kostí a bráni ich riedeniu.

Ďalším dôvodom, prečo máme problém so svalovými kŕčmi, je príliš veľa kávy. Vyplavuje veľa látok, ktoré potrebujeme z nášho tela. Alkohol a energetické nápoje, ktorým by sme sa mali vyhnúť , majú rovnaký účinok.

Cvičenie, konkrétne pretrénovanie, môže byť tiež príčinou svalových kŕčov. Naše telo začína robiť veľa zmien vo výrobe vhodných hormónov , čo vedie k kontrakcii svalov.

Iné metódy svalových kŕčov

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako môžeme použiť pri výskyte kŕčov, je pretiahnutie svalov v opačnom smere ako kŕče . Ak máte bolesti v lýtkach, zoberte nohu do svojich rúk a pritiahnite nohu k hrudníku. Potom sa sval natiahne.

Ďalším spôsobom je použitie teplého obkladu, ktorý zahrieva miesto. Malo by sa však pamätať na to, že ak dôjde ku kontrakcii pri zahriatí tela, potom by mal byť obklad studený a okrem toho môžeme piť studenú vodu na zníženie telesnej teploty.

Nezabúdajte, prosím, predovšetkým na našu stravu bohatú na horčík, vápno a draslík. Vďaka tomu môžeme zabrániť nepríjemným svalovým kŕčom!

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>