Vložte do termosky sušené hrozienka a nechajte ich vylúhovať, tento odvar má neskutočné blahodárne účinky z ktorých budete prekvapený

Tešíte sa na šťavnaté hrozno, pekné vedieť, že v tomto okamihu bude telo nasýtené živín, vitamínov a antioxidantov. Jediná škoda je, že dozrievacia sezóna ovocia je v lete a na jeseň …

Zvyšok hrozna možno ľahko vymeniť za produkt, ktorý je považovaný za ešte užitočnejší -sušené hrozienka. Sladké sušené plody pridané do zákuskov a slaných pokrmov alebo si môžete uvariť vývar, nie je horší ako nasýtený domáci kompót .

Hrozienkový vývar sa často používa na liečebné účely, niekedy je predpísaný aj pre deti! Čo je dobré? Povieme v ktorých prípadoch sa lekári radia piť tento neobvyklý nápoj.

Výhody hrozienkového vývaru

  1. Nápoj obsahuje veľké množstvo draslíka. Len málo ľudí vie, ale tento minerál je schopný vyčistiť črevá a zbaviť  problémov so zápchou.
  2. Vitamín B posilňuje nervový systém, upokojuje a normalizuje spánok.
  3. Odvar z hrozienok sa odporúča piť k udržaniu normálnej činnosti kardiovaskulárneho systému.
  4. Nápoje nasýtené mikroelemenami a vitamíny sú užitočné pre dieťa pri vysokej teplote, mal by byť použitý, keď treba piť veľké množstvo kvapaliny.
  5. Hrozienkový vývar je dobrý piť pri anémii k zvýšeniu hladiny hemoglobínu.

Ako pripraviť odvar z hrozienok

Jednoducho uvariť hrozienka v kastróle na ohni nie je možné, môže dôjsť k strate jeho blahodarných vlastností. Vývar by sa mal vyluhovať v termoske. 5 lyžíc hrozienok dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou, poslať do termosky a vyplniť litrom horúcej vody. Po pol hodine je vývar pripravený na použitie.

PRAJEME DOBRÉ ZDRAVIE!

zdroj:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>