Vitiligo- choroba bielych škvŕn na pokožke. Dajte mu navždy zbohom

Existuje mnoho ľudí s bielymi škvrnami na tvári alebo ich rukách, a to je stav kože nazývaný vitiligo. Toto ochorenie môže byť prítomné u oboch pohlaví a bez ohľadu na to, aký máte pôvod. Ľudia s tmavou pokožkou sú však náchylnejší na vitiligo.

Ak sa chcete zbaviť tohto stavu pokožky a znovu získať farbu pleti, existuje niekoľko prírodných prostriedkov zdedených od našich predkov.

1. Kurkuma a horčičný olej

Zmiešajte asi 5 lyžičiek kurkumy s 250 ml horčičného oleja. Naneste zmes na farebné plochy dvakrát denne. Opakujte tento liek každý deň, kým neuvidíte zlepšenie. Tento liek by sa nemal aplikovať dlhšie ako 2 mesiace.

2. Bazalka a limetka

Bazalkové listy stimulujú tvorbu melanínu. Zmiešajte niekoľko kvapiek extraktu z bazalky s limetkovou šťavou a aplikujte ho na postihnuté miesta. O tejto liečbe je všeobecne známe, že je účinná asi 5-6 mesiacov.

3. Medená voda

Vložte vodu do madenného hrnca a nechajte ju stáť cez noc. Konzumujte túto vodu denne na stimuláciu produkcie melanínu. 
Výsledky sa nezobrazia okamžite, preto postup opakujte, až kým škvrny nezmiznú.

4. Semená reďkoviek

Môže uprednostniť regeneráciu melanínu. Nalejte niekoľko čajových lyžičiek octu na prášok získaný zo semien reďkovky. Dostanete pastu a aplikujete ju na postihnuté oblasti. Tento postup opakujte 6 mesiacov.

ZDROJ: beautyhealther.org

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>