Víkendový detoxikačný diétny plán. Eliminuje všetky jedy z vášho tela

Už ste niekedy mali pocit, že ste po celý čas unavení a slabí? Áno – cítite sa po celý čas unavený? A – nielen unavený, ale vyčerpaný! Všimli ste si, že vaša pokožka je tiež suchá a že tašky pod očami nie je možné zakryť?

Zaujímalo vás niekedy, čo to môže byť? Na túto otázku môžeme odpovedať. 

Dámy a páni, to sú všetky príznaky, že vaše telo je plné toxínov a iných škodlivých látok. Tento druh telesnej kondície z vás robí ideálny cieľ pre rôzne vírusy a prechladnutie. A to znamená jednu vec – vaše telo má hlad po detoxikácii.

Najskôr by ste mali vedieť, že na detoxikáciu nie je „dokonalý čas“. Áno, kedykoľvek je dobré, ak chcete organizmus očistiť a vrátiť mu jeho energiu. A aby som bol úprimný, je to veľmi jednoduché – stačí si vybrať 2 dni a pripraviť menu, ktoré očistí vaše telo od všetkých toxínov a iných škodlivých látok.

Detoxikácia celého tela sa vykonáva zahrnutím piatich najdôležitejších orgánov: obličiek, pečene, čriev, pľúc a lymfy. A predtým, ako začnete s týmto procesom detox, mali by ste vedieť, že má určité požiadavky. Napríklad – mali by ste jesť nízkotučné jedlo, mäso, zemiaky a sladkosti.

A najdôležitejšie je, že musíte piť toľko tekutín, koľko len dokážete. Najlepšie výsledky z tohto detoxikačného programu získate, ak ho robíte dvakrát ročne počas desiatich dní. Ale ak nemáte toľko času, môžete tento program robiť dvakrát ročne po dobu 2 dní. Výsledky budú tiež vynikajúce. Požadované účinky získate, ak použijete žihľavy, breza, čaj a púpavu. Mali by ste tiež robiť nejaké fyzické aktivity, napríklad: plávanie, chôdza alebo by ste mali ísť do posilňovne.

Podľa odborníkov je vhodné túto očistu robiť najmenej dvakrát ročne. Aj keď to môžete sledovať až 10 dní, môžete to aj jednoducho urobiť cez víkend. A keď skončíte, budete sa cítiť ako nový!

Tu je to, čo potrebujete vedieť – dobre, najlepšie na tejto očistke je to, že nemusí mať pocit, že by ste sa o niečo pripravovali. Ale nezabudnite – ak chcete čo najviac využiť tento víkendový detoxikačný čistiaci prostriedok, musíte pridať detoxikačné čaje, ktoré pomáhajú vytiahnuť toxíny z tela.

Vaše Detoxikačné očistenie cez víkend

Ako by sme mali začať? Najskôr musíte piť 250 ml. teplej vody každé ráno na lačný žalúdok počas 48 hodín čistenia. Prečo – dobre, pretože táto „technika“ začína trávenie a spúšťa proces detoxikácie.

Pamätajte, že je veľmi dôležité, aby ste udržali nízku hladinu stresu, dostatok spánku, cvičenia a kontrolu hladiny spracovaných potravín v potrave vrátane jogurtu, uhoriek, mandľového mlieka a semien. Aj keď sa môžu zdať dosť nevinné, tieto potraviny môžu obsahovať potravinárske farbivá, konzervačné látky a aromatické látky. Ak je to možné, zakúpte si všetky ekologické produkty, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.

Sobota

raňajky:

 • 1 pohár teplej vody
 • 1 šálka ovsených vločiek s lyžičkou ľanových semien
 • 1 šálka zeleného čaju
 • ½ šálky čučoriedok
 • 200 ml obyčajný jogurt alebo 200 ml nesladené mandľové mlieko

obed:

 1. 1pohár filtrovanej vody
 2. 2 šálky šalátu (paradajka, rukola alebo iné zelené) s jednoduchým dresingom z olivového oleja a citrónovej šťavy
 3. Štikozubec obyčajný alebo iné ryby
 4. 250 gramový švajčiarsky mangold s olivovým olejom a zemiakmi
 5. 1 malý banán
 6. 1 plátok melónu

olovrant:

 • 1 pohár filtrovanej vody
 • 1 jablko
 • 180 ml čistý jogurt
 • ¼ šálky tekvice, surová alebo pražené

večera:

 • 1 pohár filtrovanej vody
 • 2 šálky šalátu s citrónovou šťavou a dresingom z olivového oleja
 • 150 gramov tuniaka grilovaného vo fólii alebo na grile
 • ½ šálky dusenej zelenej zeleniny (špenát alebo brokolica)
 • Anýzový čaj
 • Malý kúsok kysnutého chleba

Nedeľa

Poznámka: ráno začnite teplou vodou s hmotnosťou 1 pohár- 250ml

raňajky:

 • 200 ml nesladeného mandľového mlieka alebo obyčajného jogurtu
 • Jeden šálka ovsených vločiek s lyžičkou ľanových semien
 • 1 hruška strednej veľkosti
 • 1 šálka zeleného čaju
 • 1 pohár filtrovanej vody

olovrant:

 • 1 stredne veľký grapefruit
 • 1 pohár filtrovanej vody

obed:

 • Zeleninová polievka (fazuľa, zemiaky, mrkva, cibuľa, zeler a paprika) vyrobená z kostí
 • 200g grilované kuracie prsia
 • Nakladané kôstky 150 gramov
 • 1 pohár filtrovanej vody

večera:

 • Repný a mrkvový šalát s dresingom z citrónovej šťavy
 • Malý kúsok tmavého chleba
 • 1 pohár filtrovanej vody
 • 1 šálka žihľavy čaju

10 každodenných čajov typu Detox

Červená ďatelina

Červený ďatelina je plná antioxidantov, čo znamená, že vám pomôže vytiahnuť toxíny z krvi a pečene. Je to tiež vynikajúci expektorant, ktorý pomáha vyčistiť pľúca toxínov a hlienu. Ďatelina červeného obsahuje vysoké množstvo vitamínov C a B. Poskytnú dodatočnú výživu, ktorú potrebujete pri čistení.

Breza

Už ste niekedy počuli alebo vyskúšali brehovú vodu? Mali by ste vedieť, že breza je prírodný diuretikum, ktoré stimuluje čistiace systémy tela na odstránenie toxínov. Odborníci tvrdia, že pitná breza má veľa zdravotných výhod a siaha od vyplavovania toxínov v pečeni a obličkách až po odstránenie celulitídy a dokonca aj liečenie bronchitídy a artritídy. A áno, mali by ste tiež vedieť, že táto úžasná rastlina obsahuje mikroživiny, ktoré sú jedinečné pre brezy, ktoré štúdie ukazujú, že tiež pomáhajú posilňovať imunitný systém, znižujú hladinu cholesterolu a podporujú chudnutie.

Žihľava

Žihľavový čaj je úžasný. Je plná zdravých výživných látok a môže priniesť veľa zdravotných výhod. Žihľava dvojdomá má na svojich listoch a stonke početné malé chĺpky, ktoré obsahujú zlúčeniny, ktoré pri dotyku horia a spôsobujú reakciu podobnú jedovatému brečtanu. Žihľava je domorodá v Afrike, Austrálii a Andách a má mnoho zdravotných výhod, ktoré vyplývajú z jej antioxidačných, antimikrobiálnych, protivredových, adstringentných a analgetických vlastností. Žihľava je tiež silným detoxifikátorom, pretože podporuje odstraňovanie odpadových produktov zvyšovaním produkcie moču.

Koreň lopúcha

Vedeli ste, že táto úžasná rastlina sa po stáročia používa v tradičnej medicíne ako čistička krvi? Áno, a mali by ste tiež vedieť, že táto rastlina je silná diuretika, zvyšuje močenie a pomáha tak odstraňovať odpad. Je to tiež diaforéza, čo znamená, že podporuje potenie a odstraňuje toxíny cez póry v pokožke.

Bodliak mliečny

Pravdepodobne ste už o tom počuli, však? Bodliak mliečny alebo známy tiež pod menom silymarín. Bodliak mliečny je silná bylina a je to jeden z najsilnejších známych detoxifikátorov pečene. Táto úžasná bylina môže dokonca stimulovať regeneráciu pečene v závažných prípadoch, ako sú prípady závislé od drog alebo alkoholu. Bodliak mlieka je v skutočnosti taký silný, že štúdie ukazujú, že ak sa podáva intravenózne, môže to byť dokonca antidotum aj pre najťažšiu otravu pečeňou spôsobenú hubou na smrteľné čiapky!

Púpava

Púpava – v prvom rade by ste mali vedieť, že táto rastlina je oveľa viac ako burina. Áno, a budete ohromení, keď vám povieme, že túto rastlinu môžete použiť na liečbu svalových bolestí, straty chuti do jedla, žalúdočných podráždení, črevného plynu, žlčníkových kameňov, bolesti kĺbov, ekzému a dokonca aj podliatin.

A pokiaľ ide o detoxikáciu, táto úžasná rastlina podporuje produkciu moču a uvoľňuje toxíny. Púpava je tiež preháňadlo, ktoré ďalej pomáha telu odstraňovať toxíny pri pohybe čriev. Púpava vám okrem zabitia prospešných živín tiež pomáha vášmu tráviacemu systému reguláciou toku žlče.

Kajenské korenie

V prvom rade by ste mali vedieť, že kajenské korenie nie je len korenie, aby ste do kulinárskych pokrmov pridali trochu tepla. Áno, a budete šokovaní, keď vám povieme, že kajenský korenie sa používa po stáročia na liečenie a prevenciu mnohých rôznych zdravotných problémov, ako sú: pálenie záhy, delírium, tras, dna, ochrnutie, horúčka, plynatosť, bolesť v krku, atonický stav. dyspepsia, hemoroidy, menorágia u žien, nevoľnosť, angína, zápal šarlach a záškrt.

A pokiaľ ide o detoxikáciu, kajenský koren funguje ako obehový stimulátor, ktorý zvyšuje zahrievanie tela lymfatickými a tráviacimi procesmi. To spôsobuje, že sa potíte, dôležitý proces pri detoxikácii. Poznámka: cayenne sa používa v kombinácii s citrónovou šťavou a medom na silný detoxikačný nápoj.

Koriander

Bohužiaľ, náš organizmus je zaťažený ťažkými kovmi, ako je ortuť, kadmium a hliník. Tieto kovy a ďalšie sa vpravia do vášho centrálneho nervového systému a kostí, kde sa akumulujú roky, až kým nezačnete mať akútne zdravotné problémy. Nemali by ste sa však obávať, pretože môžete používať bylinky, ako je koriandr, čo je silný chelátotvorný prostriedok, ktorý sa vo vašom tele viaže na ióny ťažkých kovov, ktoré sa potom odstraňujú prostredníctvom pravidelných vylučovacích kanálov, napríklad močením, vyprázdňovaním a potom.

Senovka grécka

Pšenica grécka je úžasná a má silné liečivé vlastnosti. Poznámka: veľa častí tejto kvitnúcej rastliny sa používa na terapeutické účely, ale semená sa najčastejšie používajú v liekoch na všetko od všeobecného zápalu (vnútorných a vonkajších), porúch trávenia, ako aj chorôb dýchacích ciest, ako je bronchitída, infekcie, tuberkulóza a chronický kašeľ. Pomáha tiež pri znižovaní hladiny cholesterolu, pri liečení a prevencii rakoviny a pri poruchách obličiek.

A posledná vec – mali by ste vedieť, že táto rastlina je veľmi prospešná pre cukrovku, pretože môže nielen výrazne znížiť hladinu cukru v krvi, ale aj hladinu cukru v moči až o 54%.

Čakanka

Zvoní názov čakanka zvonček? Po prvé, čakanku poznáte podľa jej žiarivých modrých kvetov. Starí Rimania používali čakanku na čistenie krvi, zatiaľ čo Egypťania jedli obrovské množstvo koreňa čakanky na očistenie pečene. Ale pokiaľ ide o očistu tela od všetkých škodlivých toxínov, listy čakanky a koreň sú účinnými liečivami pri mnohých poruchách pečene, vrátane žltačky, žlčníka a pečeňových kameňov, močových kameňov, zápchy, tráviacich ťažkostí, depresie a bolesti hlavy.

Dámy a páni, je veľmi dôležité, aby ste si to pamätali – cvičenie pomôže vášmu lymfatickému systému vypustiť toxíny. Akákoľvek fyzická aktivita, ktorá vás udrží v aktívnej činnosti, vrátane chôdze, plávania, behania alebo chodenia do posilňovne. Ďakujeme za váš čas a neváhajte zdieľať tento článok so svojimi priateľmi a rodinou. Ďakujem a máš dobrý.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ: healthylifetricks.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>