Viete, čo sa stane s vaším telom, keď vypijete každý deň pohár pivka? Toto vás prekvapí

Pivári sa budú z nášho článku určite radovať. Dnes vám predstavíme pozitíva, ktoré prináša konzumácia tohto nápoja.

Známe sú jeho priaznivé účinky, ako je predchádzanie vzniku rednutia kostí, vysokého krvného tlaku, vznik kameňov žlčníka a obličiek, chorôb srdca a ciev, zlepšenie trávenia. Aj mozog je z tohto moku nadšený, klesá vznik rôznych typov demenciou. 


Prínos pitie piva pre organizmus

Riziko vzniku infarktu myokardu klesá s pravidelnou konzumáciou piva až o šesťdesiat percent oproti ľuďom, ktorí pijú pivo výnimočne alebo vôbec. 
Pivo v sebe ukrýva mnoho dôležitých vitamínov potrebných pre funkciu nášho tela. Jedná sa o vitamíny radu B a to B1, B2, B6, B12. Ak sa zameriame na vitamín B6 vo vode a v pive, dôjdeme na zaujímavé zistenie. Pivo ho má v sebe obsiahnuté až o tretinu viac! 
Konzumácia piva znižuje cholesterol.

Pivko na močové cesty a obličky

Konzumáciou piva predchádzame vzniku močových usadenín a následných nepríjemných obličkových kameňov.

Pivo na krásu

Aj pleť a pokožka je vďaka konzumácii piva zvláčnená a príjemne vyživená, čo spoznáme už pri obyčajnom dotyku. Potláča aj výskyt obávaného tmavého sfarbenia, tzv. pigmentových škvŕn. 

Pivo pred spaním

Pivo je skvelá prevencia proti trombolickým príhodám. 
Pred hypnotikami skúste dať prednosť pitiu piva, uľahčuje zaspaní aj podporí kvalitu Vášho spánku vďaka obsahu látky nazývanej Lactoflavin.

Pivo a kosti

Na duševné problémy, ako sú stresy a pocity úzkosti je odporúčané vypiť denne asi 300ml piva. 
Aj naše kosti budú silnejšie a náchylnosť k zlomeninám sa zníži. Za to vďačíme kremíka obsiahnutom v pive. Aj v seniorskom veku toľko obávaná demencie a Alzheimerova choroba nie je takým rizikom ako u pivných abstinentov.

ZDROJ:fithacker.ru

Ď

Ďalšie informácie ohľadom výhod pitie pi

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>