Viete, ako sa správne holiť? Manuál od A po Z

Existuje mnoho spôsobov, ako odstránenie chĺpkov, ale zvyčajne si vyberieme holenie. Je to najrýchlejší a lacnejší. Vynára sa však otázka, ako správne oholiť? Bohužiaľ, pri holení robíme chyby, ktoré neskôr vyústia do pupienkov alebo nepresných holení a rýchleho opätovného rastu chĺpkov. Dnes vám povieme, ako sa správne oholiť.

1. Nedostatok hydratácie pokožky pred holením

To je jedna z mnohých chýb, ktoré sa udejú, keď sa ponáhľame. Preto je lepšie si najprv vziať teplú sprchu. Vďaka tomu stroj lepšie zachytí chĺpky, takže nohy budú dlhšie hladké.

2. Neodstraňujete odumretú kožu

Po kúpaní, keď sa chcete oholiť, stojí za to použiť peeling ako prvý. Vďaka tomu zmäkneme pokožku, odstránime odumreté bunky a odstránite väčšiu časť vlasov. Výsledkom je, že holiaci účinok bude trvať aj dlhšie.

3. Príliš rýchle holenie

Ste v zhone a ponáhľate sa so strojčekom, akoby ste kosili trávnik? To nie je dobré. Pomaly posúvajte holiaci strojček po koži, aby ste si oholili nohy tak presne, ako môžete. Vďaka tomu sa nielenže nezraníte a nedráždite pokožku, ale aj dlhšie holenie vydrží.

4. Ochorenie pri holenie

Ak je vaša koža chorá. Existujú na ňom nejaké zápaly alebo podráždenie alebo rany? Je lepšie sa najprv postarať o ich odstránenie a uzdraviť a potom oholiť nohy. Tým sa zabráni nepríjemným infekciám.

5. Zabudnete na starostlivosť o pokožku po holení

Po holení nestačí opláchnuť pokožku vodou. Mali by ste sa starať o svoju pokožku. Naneste na pokožku krém alebo balzam, ktorý má alantionę, D-panthenol a harmančekový extrakt. Funguje skvele na podráždenú pokožku. Vďaka tomu bude dokonale po holení a zabráni často sa objavujúcim pupienkom.

6. Ostrý holiaci strojček

Koľkokrát používate jednorazové zariadenie? Najlepšie je ho často nahradiť novým. Tým kožu nederiete a holenie ide hladšie.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>