Viete, aká by podľa vedeckých výskumov mala byť vaša ideálna váha? Mňa táto tabuľka dosť zarazila

Na základe vedeckých štúdií bola zostavená váhová tabuľka, ktorá určuje ideálnu hmotnosť podľa niekoľkých atribútov, najmä potom podľa výšky a tvaru Vášho tela.

Tabuľka teda zahŕňa priemernú výšku ženy a miery v cm, podľa ktorých by si každá žena mala vyhľadať svoju ideálnu váhu. Avšak by ste mali mať stále na pamäti, že sa jedná iba o štatistické údaje, teda sa v prípade nesúladu s Vašou váhou ničoho nedeste. Skrátka sa len poraďte so svojím lekárom, či je to naozaj pre Vás ideálna váha!

Ak je Vaším snom schudnúť a vyformovať svoje telo smerom k vašim ideálnym predstavám, potom Vám odporúčame sa oboznámiť s tzv. Meračom impedancia. Ide o špeciálnu osobnú váhu, ktorá predstavuje jednu z najpresnejších ciest, ako určiť Vašej ideálnu váhu, pretože je založená na meraní skutočného pomeru telesného tuku a svalov.

Túto váhu dnes už bežne na trhu zoženiete, takže sa nemusíte báť, že sa jedná o niečo nedostupného, ​​na čo budete musieť dlhé mesiace čakať, a tak proces chudnutia odďaľovať. Váha funguje na princípe prúdu nízkeho napätia, ktorý prechádza Vašim telom a meria odpor buniek. Vďaka tomu, že svalové bunky na seba viažu vodu inak ako tie tukové, je umožnené váhe zmerať presný pomer svalov a tukov v tele.

Ak nemáte po ruke merač impedancie, poradíme Vám ešte jeden trik. Ide o tzv. Rovnovážnu hmotnosť. Pojem, ktorý je odborníkmi a lekármi stále viac používaný. Ide o ideálnu váhu, ktoré ste dosiahli v dospelosti a ku ktorej má Vaše telo tendenciu sa vracať, napr. Po agresívnych diétach, po stresovom období, po chorobe, tehotenstve atď.

Ako všetci vieme, váha každého je vskutku individuálna vec, lebo je ovplyvnená mnohými faktormi, napr. dedičnými predispozíciami, morfológiou, hmotnosťou kostí atď. Rovnovážna hmotnosť je tak tou ideálnou cestou, ako zistiť Vašej ideálnu váhu!

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>