Venujte aspoň jeden deň v týždni pobytu na vidieku- takéto prínosy vám to môžete priniesť

Stráviť jeden deň v prírode vám umožní relaxovať, oslobodiť sa od napätia a spojiť sa s prírodou. Ak tieto plány zvyčajne nezahrňujete do svojho rozvrhu, začnite robiť tak, aby ste zažili mnoho výhod.

Jeden deň na vidieku je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú odtrhnúť od technológie a každodenného zhonu. Okrem toho musíte vedieť, že toto je miesto, ktoré prináša mnoho výhod.

Určite zistíte, že ak strávite jeden deň na vidieku, stratíte všetku váhu mesta. Okrem toho konečne dýchate na čerstvom vzduchu a možno dokonca oddýchnete.

Bez ohľadu na to, či ho používame individuálne alebo ako rodina, jeden deň nám prinesie veľký úžitok. Okraj obce a jej príroda nám umožňujú dosiahnuť blahobyt a zdravie.

To pociťujú najmä tí, ktorí sú zvyknutí na intenzívne a nekonečné pracovné dni na dennej báze. Tiež nezabudnite, že toto nádherné prostredie vytvára atmosféru pre hlbšie odrazy a konverzácie, a to ako s ostatnými, tak so sebou.

Okrem toho existujú štúdie potvrdzujúce, že čoraz viac empirických dôkazov naznačuje, že interakcia s prírodou je pre ľudí prospešná. Hoci mnohé z ich typov boli študované, osobitná pozornosť bola venovaná tým, ktoré sa týkajú fyzického zdravia, kognitívneho výkonu a duševnej pohody.

Sociálne alebo duchovné výhody trávenia času na vidieku sa dostali do pozadí, hoci majú veľký význam.

Jeden celý deň v obci môže priniesť veľa výhod

1. Deň strávený na vidieku vás spojí s prírodou

Príroda má moc oživiť myseľ.  V skutočnosti vám dáva veľkú príležitosť, ako sa zbaviť negatívnych myšlienok, ktoré sú škodlivé pre vaše duševné zdravie. Kontakt s prírodou aktivuje pozitívne emócie.

  • Na udržanie správnej úrovne túžby a motivácie strávte celý deň na vidieku. Budete mať možnosť objavovať nepreskúmané cesty. Zároveň si môžete vychutnať krásu, ktorá vám krajina ponúka.

2. Len jeden deň na vidieku znižuje stres

Stráviť celý deň na vidieku ovplyvňuje pohodu a relaxáciu. Musíte vedieť, že stres a negatívne napätie sa znižuje, keď trávite svoj deň v prírodnom prostredí. A čo je dôležité, ďaleko od zábavy, ktorú zvyčajne trávite v meste .

Byť v prírode má upokojujúci účinok na stres. Radosť z krásneho prírodného prostredia zlepšuje duševnú výkonnosť. Z koeli je po dni strávenom na vidieku viditeľne znížená úroveň vnútorného napätia.

Medzi zaujímavé údaje patrí správa, ktorú zverejnila verejná agentúra Natural England, ktorá poskytuje poradenstvo britskej vláde v otázkach životného prostredia. Ukazuje, že účasť na aktivitách súvisiacich s prírodou pomáha ľuďom trpiacim duševnou chorobou. Vo všetkých z nich môže prispieť k zníženiu úrovne úzkosti, stresu a depresie.

3. Poskytuje telu vitamín D

Jedným z dôvodov, prečo môže vonkajší čas prispieť k zdraviu, je dávka vitamínu D produkovaného slnečným svetlom. Tento dôležitý prohormón je zodpovedný za mnoho aspektov súvisiacich so zdravím celého tela.

V skutočnosti je nedostatok vitamínu D spojený s niekoľkými typmi rakoviny a obezity, ako aj s duševnými poruchami a inými zdravotnými problémami. Preto stojí za to oceniť možnosť stráviť deň v teréne, a to aj raz za čas.

To je skvelý spôsob, ako získať prírodný vitamín D.

4. Zlepšuje vašu koncentráciu

Ak ste niekedy uviazli v projekte alebo úlohe, môže to byť ideálny okamih pre psychickú prestávku. Stráviť jeden deň na vidieku. Zistíte, že je to perfektná voľba a skvelá príležitosť obdivovať krásu prírody a zároveň sa zamerať na seba. Bez rozptýlenia kvôli povinnostiam a úlohám.

Tiché prechádzky vo vidieckom prostredí prispievajú ku koncentrácii. Prechádzky po lúke alebo v lese, odídete od aglomerácie a od každodenného života. Výsledkom je, že vaša pozornosť sa uvoľňuje a rozširuje a spájanie nápadov sa stáva ľahším a prirodzenejším.

5. Jeden deň v obci je tiež príležitosťou na dobré jedlo

Stráviť celý deň na vidieku je dobrou príležitosťou na ochutnanie dobrých domácich jedál z čerstvých a prírodných sezónnych jedál. Preto si nemôžete nechať ujsť možnosť navštíviť rôzne reštaurácie, ktoré sa nachádzajú v prírodnom prostredí.

Nakoniec nezabudnite, že ak strávite jeden deň v dedine, budete mať možnosť zamyslieť sa nad sebou. Odporúčame takúto prestávku v každodennom živote na meditáciu a zameranie sa na vašu pohodu.

Ak idete na vidieku so svojou rodinou alebo priateľmi, využite túto dovolenku v prírode. Je to ideálny moment na zdieľanie dobrých chvíľ v relaxačnom a neobvyklom prostredí. Okrem všetkých jeho výhod, jeden deň v obci vždy prináša prekvapenia.

ZDROJ:krokdozdrowia.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>