Vedeli ste, že jablčný ocot môže urobiť viac škody než dobroty, pokiaľ nie ste veľmi opatrní

Jablčný ocot je silným antibakteriálnym a protiplesňovým činidlom so širokým rozsahom použitia. Ukázalo sa, že pomáha pri prechladnutí, refluxu kyseliny, alergiách a úbytku hmotnosti. Existuje nespočetné množstvo použitia pre túto zázračnú kvapalinu, ktorá obohacuje niektoré pozoruhodné zdravotné výhody.

Avšak, jablkový ocot môže urobiť viac škody než dobré, pokiaľ nie ste veľmi opatrní. Kombinácia s určitými liekmi alebo zdravotnými problémami môže viesť k neočakávaným zdravotným problémom.

Nepoužívajte jablkový ocot, ak užívate niektorý z nasledujúcich liekov:

  1. Digoxín alebo Lanoxín

Tieto lieky sa používajú na liečbu srdcových ochorení a ich kombinovanie s jablčným octom môže byť nebezpečné. ACV môže zabrániť vstrebávaniu draslíka, čo vedie k vedľajším účinkom, ako je hnačka, zvracanie, výkyvy nálady a závrat.

  1. Diuretiká

Lieky ako Microzide, Thalitone, Lasix a Diuric sa používajú na liečbu nadúvania. Pracujú tým, že stimulujú telo na odstránenie nežiaducich kvapalín, a tým znižujú zadržiavanie vody. Tieto lieky môžu spôsobiť dehydratáciu a riziko sa stáva väčším, keď sa spojí s jablčným octom.

  1. Inzulín

Diabetici používajú inzulín na udržanie hladiny cukru v krvi. Aj keď jablčný ocot pomáha vyrovnať hladinu cukru v krvi, nemal by sa užívať s inzulínom. Kombinácia týchto dvoch látok môže znížiť hladinu draslíka aj krvného cukru v tele.

Nepoužívajte jablkový jablkový ocot, ak ste:

  1. Diabetik

Ako bolo uvedené vyššie, jablčný ocot aj inzulín môžu znížiť hladinu draslíka v tele. Kombinácia môže byť veľmi nebezpečná. Ak užívate lieky na zníženie hladiny cukru v krvi, držte sa ďaleko od jablčného octu.

  1. V menopauze

Postmenopauzálne ženy majú pravdepodobne zníženú hustotu kostí. Užívanie jablčného octu pravidelne môže výrazne znížiť hladinu draslíka v tele, prípadne znížiť silu vašich kostí. Zistilo sa, že vysoké množstvo jablčného octu môže viesť k osteoporóze u postmenopauzálnych žien.

  1. Tehotné alebo dojčiace ženy

Stojí za zmienku, že účinky jablčného octu na vyvíjajúci sa plod a na novorodené dieťa ešte nie sú úplne preskúmané. Preto sa odporúča, aby sa tehotné alebo dojčiace ženy vyhli nepasterizovanému jablčnému octu v prípade možných vedľajších účinkov.

ZDROJ:globalremedyhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>