Vedeli ste, že cibuľa je zdrojom mladosti a najsilnejším regenerátorom buniek. Neveríte, vyskúšajte

„Cibuľa v náručí – každá choroba prechádza.“ Vzhľadom na vysoký obsah esenciálnych olejov je cibuľa schopná vykonávať zázraky. Spýtal som sa na najefektívnejšie recepty používajúce cibuľovú šťavu na omladenie a posilnenie tela. S potešením sa s vami podelím o tie najlepšie a otestované. Je známe, že aj Hippokrates predpísal cibuľu ako dobrý prostriedok proti obezite …

Cibuľová šťava

„ZDROJ MLADOSTI“

1. Vďaka vysokému obsahu zinku je cibuľa schopná omladiť pokožku a obnoviť jej mladosť a pružnosť. Maska s cibuľou zjemňuje vrásky a zjemňuje pokožku.
  •  Cibuľu naškrabte na strúhadle a pridajte med k vôni. Otrite svoju tvár rastlinným olejom, najlepšie olivovým olejom. Na olejom mazanú kožu aplikujte kašu z cibule a medu. Keď sa vysuší jedna vrstva suspenzie, striedajte dve ďalšie vrstvy.
 Bude to trvať približne 30 minút. Potom umyte teplou vodou a namazať tvár s kefírom, ktorý odstráni zápach cibule a utíši pokožku.
Táto cibuľová maska ​​by sa mala vykonať každé za 2 dni. Kurz je 10 procedúr.
Vďaka organickým kyselinám cibuľu pôsobí magicky na koži: koža sa rozjasní, vyhladí, zbaví sa menších chýb, ako sú jazvy, pigmentové škvrny, pihy. Oval tváre sa stáva zreteľnejším a najtvrdším. Maska môže byť použitá nielen na tvár, je ideálna pre akékoľvek problémové oblasti.

 ELIXÍR „REGENERAČNÝ KĽÚČ

Cibuľová šťava obsahujúca kyselinu askorbovú, jód, fytoncidy a flavonoidný quercetin, je unikátnou látkou, ktorá aktivuje proces omladenia a regenerácie kožných buniek. Odporúčam pripraviť elixír na perorálne podanie, ak existujú nejaké problémy s pokožkou, podráždením pokožky, chronickými ochoreniami.
Tento elixír tiež výrazne zlepšuje pleť a je silnou prevenciou proti prechladnutiu.
  • Odlúpnite 10 stredných cibúľ a 1 hlavu cesnaku. Nalejte 1 liter mlieka a varíme na nízkej teplote po dobu jednej hodiny. Odstráňte z tepla, preceďte a  do chladného cenného mlieka pridajte 2 polievkové lyžice medu. Uchovávajte elixír v chladničke v sklenenej fľaši s pevným viečkom.
Vezmite elixír 5 krát denne na 1 polievkovú lyžicu medzi jedlami. Je to úžasný nástroj, a to nielen liečiť kožu a spôsobí omladenie, cibuľa a mliečny nápoj podporuje imunitný systém a posilní celé telo.

Vlastnosti cibule naozaj prekvapia

Špecifické cibuľové vône pomôžu pri bolestiach hlavy: stačí, ak vdychujete pár cibúľ, a čoskoro sa objaví úľava. Všetko vďaka phytoncides, ktoré spôsobujú slzy pri rezaní cibúľ.
Ak denne dáte na nechty cibuľovú šťavu, môžete posilniť aj tie najkrehkejšie nechty. Ak chcete odstrániť zápach cibule z vašich rúk, stačí ich trieť citrónovou šťavou.

CIBUĽOVÁ POLIEVKA

Cibuľa stimuluje činnosť tráviaceho traktu, aktivuje metabolizmus, odstraňuje nadbytočné tekutiny a toxíny z tela. Veľmi účinná je diéta s cibuľovou polievkou: musíte denne konzumovať polievku po celý týždeň a doplniť stravu iba o povolené produkty. Cibuľová polievka pomôže rýchlo schudnúť, očistiť krv, zlepšiť celkové zdravie.
  • Ak chcete pripraviť cibuľovú polievku na chudnutie, vezmite 6 cibuliek, niekoľko paradajok, 1 kapustu, 2 papriky, 1 zväzok zeleru alebo petržlenu. Môžete pridať listovú zeleninu, cesnak, cuketu, špargľu, trochu mrkvy na polievku. Všetka zelenina je očistená a nakrájaná, nalejte vodu a varte, až kým nebudete hotová. Môžete ochutnať polievku s akýmkoľvek korením. Denne jedzte polievku trikrát denne a zaručene schudnete.
V prvý deň stravovania môžete jesť všetky ovocie okrem banánov. Druhý deň sa odporúča kombinovať s ľubovoľnou polievkou inú zeleninu okrem zemiakov, nielen čerstvú, ale aj varenú. Tretí deň – ovocie, ale môžete tiež zeleninu, štvrtý – zeleninu. Piaty deň sa odporúča pridať 500 gramov kuracieho mäsa do menu. Šiesty a siedmy deň diéty sú tiež zelenina, ovocie a 500 g kuracieho mäsa.
Diéta s cibuľovou polievkou je veľmi jednoduchá, pretože nie je cítiť hlad. Okrem toho je mimoriadne prospešné pre zdravie. Ak vydržíte týždeň, budete nielen chudnúť, ale aj vyčistíte črevá, zlepšíte tráviaci systémale aj posilníte imunitu!

 Ako užitočná je cibuľka pre ženy?

Len 1 cibuľa denne vám pomôže vyzerať elegantne a budete sa cítiť skvelo.
Nie sú to prázdne slová: cibule obsahujú vitamíny A a C vo veľkom množstve, nedostatok týchto vitamínov môže spôsobiť, že pokožka sa vysuší a naruší hormonálnu rovnováhu. Tiež v cibuli je vápnik a draslík, ktoré sú ľahko stráviteľné!
Pre mňa to bolo zjavenie: kto by si myslel, že cibuľa obsahuje prvky tak zásadné pre pokožku a obehový systém. Je mimoriadne dôležité, aby ste nezabudli jesť v jesenno-zimnom období.
 Želám vám dobré zdravie a dlhý, pokojný život.
ZDROJ:paulrise.blogspot.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>