Vedci zistili, že nervózne ženy by mali piť tento nápoj pravidelne…

Termíny, večné kilometre dopravných zápch a nevyhnutné domáce problémy môžu byť pre nás mimoriadne vyčerpávajúce. Vedci z Madridu odporúčajú, že stačí vypiť pohárik šampanského každý deň a všetko bude v poriadku.

Podľa Inštitútu pre výskum potravín v Madride konzumácia šampanského zvyšuje obranyschopnosť tela proti neurofyziologickým chorobám a chorobám spojeným s vekom a pomáha vyrovnať sa so stresom.

Šumivé víno obsahuje prísady, ktoré chránia nervové bunky nášho tela. Vedci však rýchlo dodali, že maximálna dávka nápoja by nemala prekročiť 100 ml za deň!

Na rozdiel od výskumníkov z Madridu však americkí neurobiológovia zistili, že víno je najlepším alkoholovým nápojom na zvýšenie mozgovej aktivity.

Skutočne súhlasíme s madridskými vedcami, pretože čo môže byť lepšie ako pohár suchého šampanského?

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:bidista.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>