Vďaka týmto trikom bude vaša pleť opäť mladá, krásna a pružná. Vďaka ním sa zbavíte ovisnutej kože, ktorá je nevzhľadná kdekoľvek na tele

S prichádzajúcim vekom je stále ťažšie a ťažšie udržať si štíhlu líniu, objavujú sa prvé vrásky a kože na našom tele poľavuje vplyvom nedostatku kolagénu. Tam, kde predtým bývala pekne vypnutá pokožka, je dnes len ovisnuté nevzhľadná kože.

Dá sa tento proces nejako zvrátiť? Samozrejme sa dá objednať na kliniku plastickej chirurgie a zaplatiť veľké peniaze za plastickú operáciu. Ale existuje aj jednoduchšie a menej invazívne možnosti. Tieto prírodné cesty vás prekvapí svojou jednoduchosťou aj tým, ako skvele fungujú. Vašej pleti navráti pôvodnú pružnosť a vy sa zase budete cítiť o niekoľko rokov mladšie.

Ovocie a bylinky

V domácom prostredí si ľahko vyrobíte prírodné sťahovač pokožky len s pomocou niekoľkých byliniek a ovocia. Na prípravu budete potrebovať:

  • citrónovú šťavu
  • med
  • rozmarín
  • vilín

Všetko zmiešajte v mixéri, aby vzniklo sérum, ktoré potom pravidelne každý deň nanášajte na povolenú pokožku. Už po niekoľkých týždňoch uvidíte prvé zlepšenie. Môžete ho používať aj ako prevenciu, proti starnutiu a povoľovanie pokožky na všetkých častiach tela.

Tvárová gymnastika

Ak sa týkajú vaše problémy najmä oblasti tváre, môžete vyskúšať tzv. Tvárovú gymnastiku. Jedná sa o sériu cvikov, ktorými precvičíte svaly v tvári a spevníte pleť. Pomôže vám to vyhladiť vrásky a vyzerať mladšie. Skvelé účinky to má najmä na dvojitú bradu alebo povolené očné okolie.

Maska z uhoriek

Ako je známe, uhorka je pre pleť veľmi blahodarná. Dodáva jej hydratáciu, potrebné živiny a navracia jej späť pružnosť a silu. Najprv si uhorku nastrúhajte na strúhadle a potom z nej vytlačte všetku šťavu. Tú potom naneste na celý povrch pleti a nechajte zaschnúť. Potom zmyte vlažnou vodou a vytrite dosucha. Po aplikácii masky bude pleť ihneď viditeľne pevnejšia a póry budú menej viditeľné. Pokožka bude pôsobiť sviežim dojmom a zachová si mladosť bez vrások.

Prírodné oleje

Skvelým pomocníkom pre staršie pleť sú aj rôzne oleje, ktoré sa postarajú o to, aby bola pokožka opäť vláčna a pevná. Môžete vyberať zo širokej ponuky olejov, ktoré sú každý vhodný pre iný druh pleti a vyberiete si teda medzi nimi aj vy:

  • avokádový olej
  • olej z hroznových jadierok
  • jojobový olej
  • kokosový olej

Tieto oleje fungujú najlepšie s ďalšími prírodnými ingredienciami ako je trebárs bambucké maslo alebo vitamín E. Sú čisto prírodné, a teda maximálne bezpečné a šetrné. Hodí sa skôr na suchšie pleť so sklonom k ​​vráskam. Dodajú jej živiny, vlahu a podporí jej prirodzenú regeneráciu.

Maska z vaječného bielka

Možno už ste počuli, že vaječný bielok má skvelé antistrigenní vlastnosti. To znamená, že dokáže pleť veľmi dobre stiahnuť. Práve preto sa často používa na liečbu mastnej pleti, ktorá má rozšírené póry. Okrem toho ju však môžete použiť aj ako univerzálny prostriedok k stiahnutiu povolenej pleti, a to nielen na tvári. Jednoducho zmiešate jeden bielok s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy a nanesiete na pleť. Nechajte pôsobiť asi 15 minút a potom zmyte vlažnou vodou.

Opatrne s opaľovaním

Rad ľudí stále podceňuje silu slnka. Zvlášť v dnešnej dobe, keď je obloha plná ozónových dier, je opaľovanie vlastne celkom risk. Nielen kvôli vzhľadu pleti, ale predovšetkým aj kvôli jej zdraviu. Rakovina kože si skutočne nevyberá a ľahko môže postihnúť aj vás. Preto buďte s opaľovaním opatrní a vždy sa chráňte vhodnými opaľovacími krémami ideálne v bio kvalite. Len tak ochránite svoju pokožku pred predčasným starnutím aj pred rizikom závažného ochorenia.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>