Vďaka týmto 6 potravinám sa zbavíte nikotínu z tela za 4 dni

To vie každý, že fajčenie škodí zdraviu. Všetci si to vždy uvedomujeme, ale sú medzi nami fanatici fajčenia, ktorí sa tohto strašiaka nedokážu zbaviť.

Nikotín spôsobuje totiž rýchly nárast krvného tlaku a vážne poškodenie pľúc.
Navyše aj keď fajčiť úplne prestanete, účinok nikotínu trvá ešte niekoľko rokov a úplne vyčistenie od fajčenia môže trvať aj 10 rokov.
Čo pomáha najlepšie vylúčiť Nikotín z vášho tela? Iba naozaj zdravá strava.

Týchto 6 potravín vám vyčistí pľúca od viacročného fajčenia!

Brokolica

Je bohatá na vitamín C a B5. Fajčenie znižuje hladinu vitamínu C v tele. Jedzte viac brokolica, znížite tým obsah nikotínu vo vašom organizme.

Pomaranče

Pomarančová šťava je bohatá na vitamín C. Pravidelná konzumácia pomarančov zrýchli váš
metabolizmus a zníži stres.

Mrkvová šťava

Ak fajčíte, mali by ste vedieť, že s každou zapálenou cigaretou zostane nikotín vo vašom tele po dobu troch dní. Nikotín poškodzuje tiež kožu. Mrkvová šťava je dobrá pre pokožku a je bohatá na vitamíny A, C, K a B, ktoré preukázateľne pôsobí na odbúravanie nikotínu z tela.

Špenát

Špenát je jednou z najzdravších zelenín, pretože nielen že je bohatý na vitamíny, ale obsahuje aj veľké množstvo kyseliny listovej.

Kiwi

Toto zázračné ovocie vám pomôže eliminovať nikotín z tela. Kiwi je bohatý zdroj vitamínov A, C a E. Pri fajčení sa hladina týchto vitamínov znižuje.

Voda

Fajčenie telo dehydruje. Podľa radu vedcov môžete prestať fajčiť a eliminovať nikotín z tela tým, že budete piť veľa vody.

Zdroj: Sovkusom ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>