Varovné signály intolerancie lepku. Všímajte si 8 znamení, ktoré všetko raz-dva prezradia

Neznášanlivosť lepku je v poslednej dobe stále viac skloňované slovné spojenie. Ako si mnoho ľudí môže myslieť, neznášanlivosť lepku nie je potravinová alergia a neznamená celiakii. Skôr je to stav čreva, ktorý môže mať negatívny vplyv na celkový životný štýl.

Podľa Food Renegade nestrávený lepok (najmä pšenice a iných obilnín) je v črevách telom považovaný za cudzí predmet, ktorý dráždi črevá a mikroklky na stene tenkého čreva. Pozrite sa na 8 bežných príznakov neznášanlivosti lepku, samozrejme tieto môžu znamenať aj niečo iné avšak ak ich pociťujete už dlhšie bez zjavnej príčiny, určite zvážte návštevu lekára a informujte sa.

Bolesť brucha

Ako sa hovorí načúvajte svojim črevám. Zažívacie problémy sú možno najvýraznejšie známkou neznášanlivosťou lepku. Potom, čo zjete potraviny obsahujúce lepok, môžete najpravdepodobnejšie zažívať plynatosť, nadúvanie, hnačka alebo zápchu. Poškodenie sliznice tenkého čreva v dôsledku konzumácie potravín obsahujúcich lepok, môže viesť k zlému vstrebávaniu minerálov, vitamínov a iných výživných látok z jedla, ktoré jete.

Závrate

Mnoho ľudí s neznášanlivosťou lepku zažívajú zahmlievanie pred očami 
dezorientáciu a podivný pocit, že stratili rovnováhu.

Striedanie nálad

Ak vaše črevá nie sú spokojné s potravinami, ktoré jete, potom váš mozog bude Taky nespokojný. Ľudia s neznášanlivosťou lepku často pociťujú nevysvetliteľne podráždenosti, úzkosti, alebo rozrušenie. The New England Journal of Medicine uviedol 55 chorôb spôsobených konzumáciou lepku, ktorý zahŕň

Chronická migréna

Bolesti hlavy sú bežné pre osoby s neznášanlivosťou lepku. Aj keď to nie je spojené s jedným špecifickým typom bolesti hlavy, zvyčajne sa vyskytuje v intervale 30 až 60 minút po jedle. Časté migrény môžu tiež viesť k rozmazané videnie a bolestiam okolo očných jamôk.

Svrbenie kože

Pri problémoch čreva spracovať lepok, dochádza k zápalu, ktorý môže sa navonok „odhaliť“ cez kožu. To je dôvod, prečo je citlivosť lepok často spojená s kožnými ochoreniami, ako sú ekzémy a lupienka. Imunitný systém reaguje na tráviaci systém tým, že vytvorí protilátky, ktoré môžu spôsobiť suchú, a svrbiacu pokožku.

Fibromyalgia

Fibromyalgia je chronické ochorenie, ktoré postihuje väčšinou ženy a spôsobuje rozšírené bolesti svalov, šliach a väzov. Podľa mnohých odborníkov môže odstránenie alebo aspoň zníženie konzumácie lepku mať za následok zmiernenie bolestí pri fibromyalgii

Chronická únava

Cítite sa unavení, dokonca aj keď si doprajete 8-9 hodinový spánok? Aj to môže signalizovať, že neznášate lepku. Vaše telo je vždy zapálené a vynakladá svoju energiu na snahu vysporiadať sa s nežiaducimi proteínmi lepku, vaša energia sa minie oveľa rýchlejšie, než je zvyčajne.

Intolerancia na laktózu

Obe intolerancia majú podobné príznaky a je pravdepdoobné, že ak trpíte intoleranciou na laktózu, tak neznášanlivosť na lepok nebude ďaleko.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>